ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi Ve Okul Öğrenci Meclisleri Seçimi

Demokrasi Eğitimi ve Okul Öğrenci Meclisleri Yönergesi kapsamında İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri 05 Aralık 2014 Cuma günü saat 09.30’ da ilimiz Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde gerçekleştirildi. 
Demokrasi Eğitimi Ve Okul Öğrenci Meclisleri Seçimi

İl Merkezi ve ilçelerden kendi okullarını ve bölgelerini temsil etmek üzere toplanan 90 öğrenci seçim çalışmalarının ardından oylama yaparak İl Öğrenci Meclisi Başkanını belirledi. Seçim çalışmalarında açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Feyzi GÜRTÜRK, bu çalışmaların öğrencilerde demokrasi kültürünün benimsenmesine hizmet ettiğini, hoşgörü, demokratik kuralları tanıma, çoğunluğun kararlarına saygı gibi değerleri benimsediklerini ifade etti.

 

Seçim çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlanarak oy sayımı yapıldı. Seçim sonuçlarına göre 21 oyla Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Aytuğ YILDIRIM  Elazığ İL Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi. 

Demokrasi Eğitimi Ve Okul Öğrenci Meclisleri SeçimiDemokrasi Eğitimi Ve Okul Öğrenci Meclisleri Seçimi

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.