ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hüseyin Zati Yıldırım Ortaokulu’nun Açılışı Bugün Gerçekleştirildi.

  Elazığlı hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından Arıcak İlçesinin Karakaş köyünde yaptırılan 8 derslikli Hüseyin Zati Yıldırım Ortaokulunun açılışı gerçekleştirildi.  
Hüseyin Zati Yıldırım Ortaokulu’nun Açılışı Bugün Gerçekleştirildi.

 

 

Adana ilinde iş hayatını sürdüren Arıcak İlçesi Karakaş köyü doğumlu Hayırsever İşadamı Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından yaptırılan Ortaokulun açılışına İlçe Kaymakamı Zekeriya GÖKER,  Belediye Başkanı Ferit YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ,  Hayırsever İşadamı Hüseyin Zati YILDIRIM, ilçe protokolü, eğitimciler ve öğrenciler katıldılar.

H.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışı

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı YILDIZ yaptığı konuşmada okulun yapım aşaması ile ilgili bilgiler vererek hayırsever işadamı YILDIRIM’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmanın ardından okulun temsili anahtarı Hayırsever İşadamı Hüseyin Zati YILDIRIM tarafından okul anahtarının okul müdürüne teslim edildi.

 

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yaptığı konuşmada Hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM’a teşekkür ederek;

H.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışı

“Bugün burada olmaktan büyük bir onur ve sevinç duyuyorum. İlimizin en ücra ilçesi olan Arıcak ilçemizin karakaş köyünde doğup büyüyen ve daha sonra gurbete giderek iş hayatına il dışında devam eden Sayın Hüseyin Zati YILDIRIM bugün doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu bu güzel eserle ödemiştir. Sayın YILDIRIM insana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş, yaptığı bu güzel okulla çocuklarımıza ışık tutmuş, umut olmuştur. Bu okulda okuyacak çocuklarımız inşallah geleceğin Hüseyin Zati YILDIRIM’ları olacak ve onlarda doğup büyüdükleri topraklara böyle değerli eserler vereceklerdir.

 

Ben kendisine şükranlarımı sunuyor, okul yaptıran hayırsever işadamımızın bu topraklarda büyüyen bütün işadamlarımıza örnek olmasını diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ konuşmasının ardından hayırsever işadamına Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim çalışanları adına Şükran Belgesi takdim etti.

H.Zati yıldırım Ortaokulu açılış töreniH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışı

 

Arıcak Kaymakamı Zekeriya GÖKER’de yaptığı konuşmada işadamı YILDIRIM’a teşekkür ederek;

 

“Hüseyin bey tarafından Karakaş köyümüzde yaptırılan 8 derslikli bu ortaokul büyük bir ihtiyacı karşılamış, çocuklarımızın daha rahat ve sağlıklı bir eğitim ortamında eğitim görmeleri için büyük bir fırsat olmuştur. Bu okulda okuyan çocuklarımız inşallah ileride  vatanını ve millerini seven,  ğlke için hayırlı işler yapan, üreten ve ülkelerine hizmet eden birer yetişkin olacaklardır. Sayın Hüseyin Zati YILDIRIM’ın bu hayırlı hizmetinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaymakam GÖKER konuşmasının ardından hayırsever işadamı Hüseyin Zati YILDIRIM’a  günün anısına bir plaket ve teşekkür belgesi verdi.

 

Açılış programı yapılan kurdele kesiminin ardından sona ererken programa katılanlar ilk ders gününde öğrenciler ile de bir araya gelerek hem ders kitaplarını dağıttılar, hem de okulda incelemelerde bulundular. Okulun ihtiyacı olan bir adet fotokopi makinesi de İl Milli eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ tarafından okulun ilk gününde okul müdürüne teslim edildi.

 

Açılış programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

H.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışı

H.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım okul açılışıH.Zati Yıldırım Okul Açılışı

 

 

 

 

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.