ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

             Cumhuriyetin ilan edilişinin 91. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşamaktayız. Bundan 91 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  önderliğinde "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle Cumhuriyet ilan edilmiş, milletimizin çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adım atılmıştır.

 

            Milletimiz, tarih boyunca hürriyetine düşkün olarak yaşamış, Kurtuluş Savaşını da bu azimle kazanmıştır.

 

            Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise halk iradesinin sembolüdür.  Bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gereken Cumhuriyet; eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsayan em önemli değerdir.

 

          Cumhuriyet; işgalin ve yıkılmışlığın ardından, yok edilmeye çalışılan Aziz Milletimizin geçmişinden aldığı güç ve inançla kazandığı bağımsızlık mücadelesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denilenleri başardığımızın en büyük ispatıdır. 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilmiş olan Cumhuriyet, Cumhurun yani vatandaşların eşit haklara ve kendi geleceğini belirleme hakkına sahip olmasını sağlamıştır.

 

       Cumhuriyetin ilanının 91. yılında ilimiz ve ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden; gazi ve şehit olan bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor; kıymetli Elazığ halkının Cumhuriyet Bayramı´nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

 Ahmet BAĞLITAŞ

Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.