ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Arıcak’ta Çaldı.

  2014-2015 Eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çaldığı bugün İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Arıcak İlçemizde bir dizi inceleme ve temasta bulundu.  
İlk Ders Zili Arıcak’ta Çaldı.

 

Elazığ’ın en uzak ilçelerinden biri olan Arıcak ilçesine, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Ferhat EMRE ile birlikte giderek eğitim öğretim yılının ilk gününde incelemelerde bulunan Müdür BAĞLITAŞ ilk olarak ilçe kaymakamı Sayın Zekeriya GÖKER’i makamında ziyaret etti.

Arıcak GezisiArıcak GezisiArıcak GezisiArıcak Gezisi

Arıcak GezisiArıcak GezisiArıcak GezisiArıcak Gezisi

 

Arıcak ilçe Kaymakamı Zekeriya GÖKER ile ilçenin eğitim alanındaki mevcut durumu ve ihtiyaçları hakkında fikir alışverişinde bulunan Müdür BAĞLITAŞ ve Kaymakam GÖKER  birlikte ilçede eğitim öğretime başlayan okullar ile yapımı devam eden okullarımızda incelemelerde bulundular.

İlk olarak açılışı bugün gerçekleştirilen Karakaş Hüseyin Zati Yıldırım Ortaokulunda incelemelerde bulunan Kaymakam GÖKER ve Müdür BAĞLITAŞ daha sonra yapımı bitme aşamasına gelen ve önümüzdeki günlerde eğitim öğretime başlayacak olan Küplüce İlkokulunda incelemelerde bulundular. Okulu gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Kaymakam GÖKER ve Müdür BAĞLITAŞ son olarak temeli atılan Gümüşyaka İlkokulunun inşaat alanını gezdiler.

           Gezi ve incelemelerin ardından Kaymakamlık makamında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ve Kaymakam Zekeriya GÖKER  kısa bir değerlendirme toplantısı yaptılar.

 

Kaymakam GÖKER burada yaptığı açıklamada;

 

“Arıcak ilçemizde görev yaptığım süre içerisinde eğitim ve eğitim yatırımlarına verdiğimiz önem her şeyin önünde olmuştur. Elazığ’ın en ücra ilçesi olan ilçemizde çocuklarımızın ve gençlerimizin okumaktan başka şansları yoktur. Bu nedenle bizler en iyi yatırımın insana olan yatırım olduğunun bilinci ile devletimizin bize sağlamış olduğu tüm imkanları seferber ederek çocuklarımıza eğitim ortamları oluşturmak için her türlü çabayı  sarf ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordinasyon içerisinde çalışarak ve devletin kaynaklarını verimli kullanarak belirlediğimiz öncelikler çerçevesinde eğitim yatırımlarımıza hız veriyoruz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ ta konuşmasında;

           “Arıcak ilçemiz ilimizin en uzak ilçesi olmasına rağmen göç vermeyen, aksine sürekli büyüyen bir ilçe olmuş, bu nedenle de derslik ihtiyacı sürekli artan artan bir ilçemiz olmuştur. Bu ilçemize yapmış olduğumuz yatırımlar ile bu açığımızı her geçen gün biraz daha azaltıyoruz. Eğitim yatırımlarında önceliğimiz tabi ki ihtiyaçlar ve öğrenci yoğunluğu olmuştur. Burada hem sayın kaymakamımızla hem Belediye Başkanımız,  Belde Belediye Başkanları ve muhtarlarımız ile bir araya gelerek 2014-2015 Eğitim öğretim yılının ilk gününde yapımı biten ve inşaat aşamasında olan okullarımızda incelemeler yaparak mevcut durumun analizini yapmış olduk.

 

Devletimizin sağlamış olduğu tüm imkanları seferber ederek hem Sayın Valimizin, hem Sayın Kaymakamımızın da desteği ile Arıcak’ta ki bütün çocuklarımızı öğretmenle, okulla ve eğitim ile bir araya mutlaka getirecek, çocuklarımız için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

 

Görüşmelerin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Arıcak Erimli Beldesine geçti.

 

Erimli Belediye Başkanı Hacı İbrahim YILDIZ ile birlikte Erimli Beldesinde ilk olarak Erimli İlkokulu ve Ortaokulunda incelemelerde bulunan Müdür BAĞLITAŞ okul öğretmenleri ve idarecileri ile bir araya gelerek okul ve eğitim şartları konularında bilgi aldı.

 

Okulların ihtiyaçları konusunda not alan Müdür BAĞLITAŞ Arıcak ilçesi ziyaretini Erimli Belediyesine yaptığı ziyaret ile bitirdi.

Arıcak GEzisiArıcak GEzisiArıcak GEzisiArıcak GEzisi

 

 

 

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.