ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

             "Ulusal Bayramlarımız, tarihe not düşülmüş, ülkemiz, insanımız, geleceğimiz için dönüm noktası olmuş çok önemli değerlerimizdir.19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu günlerden biridir.  

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlar karşısında, istiklal mücadelesini başlatmak amacıyla yola çıkarken, sahip olduğu bilgi ve kültürel birikimden, milletimizin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden, hür ve müstakil yaşama kararlılığından güç almıştır. Yaşanan mücadeleler sonucunda, Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış ve millet egemenliğine dayanan, modern ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.  

Yarın ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak olan sizler; bilime, sanata, spora, ekonomiye ve ülke yönetimine yön vereceksiniz. Şüphesiz, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, ülkemiz aynı oranda gelişecek ve güçlenecektir.  

Bu günün, “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır. 

Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. 

Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak, ailesine, milletine  ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Türk Milleti’nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır. 

19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan istiklal mücadelesinin başarıya ulaşmasındaki en büyük pay,  milletimizin birlik ve beraberliğinin ulaştığı yüksek noktadır. Tarihin en zor dönemlerinde bile birlik ve beraberliğinden taviz vermeyen büyük milletimiz, yaşadığı büyük acılar ve felaketler karşısında da hep bir ve beraber olmuş, acıları ve felaketleri tek yumruk, tek yürek olarak yenmeyi bilmiştir.  

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nızı bir kez daha kutluyor, bizlere bu cennet vatanı bırakan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum"

Ahmet BAĞLITAŞ

Elazığ Milli Eğitim Müdürü

 

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.