ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK TSÜAB’ı Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK TSÜAB’ı Ziyaret Etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK merkezi Ankara’da Bulunan Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği TSÜAB’ı ziyaret etti. 

Başkanlığını hemşerimiz Yıldıray GENÇER’in yaptığı TSÜAB, bitki ıslahı ve çeşit geliştirme, yeni bitki çeşitlerinin verim ve adaptasyon denemelerinin yürütülmesi, üstün ve uyumlu çeşitlerin tescil veya kaydının yaptırılması, bu çeşitlere ait kaynak ve sertifikalı tohumlukların çoğaltımı, işlenmesi, ambalajlanması, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda tanıtılması, dağıtımı ve satışa sunulması ve aynı zamanda anaç ve sertifikalı tohumlukların ithalatı gibi konularda faaliyet göstermeye devam ediyor. 

TSÜAB Başkanı Yıldıray GENÇER ve yönetim kurulu üyesi Hanifi SARI ziyaretinden dolayı Müdür GÜRTÜRK’e teşekkür ederek ziyaret anısına plaket takdim ettiler. 

Müdür GÜRTÜRK merkezi Ankara’da olan böyle önemli bir meslek kuruluşunda faaliyet gösteren hemşerilerimizin varlığı bizi gururlandırıyor. Ben çalışmalarınızda başarılar diliyor, ülke tarımının gelişmesinde göstereceğiniz katkılar için de teşekkür ediyorum dedi.

 

16-07-2018 16-07-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.