ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖSYM İl Temsilciliğinin Sınav Bina Bilgilerinin Güncellenmesi İle İlgili Duyuru

Sayın Bina Üst Yetkilisi,

ÖSYM tarafından yapılan sınavların sağlıklı olarak yürütülmesi, her şeyden önce yetkilisi olduğunuz bina, sınav salonları ve sınavlarda görev alabilecek kurumunuz çalışanları ile ilgili bilgilerin güncel tutulmasıyla mümkün olacaktır.
Söz konusu bilgilerin güncellenebilmesi için gerekli yetki kullanımınıza açılmıştır. Güncelleme işleminin 30 Kasım 2015 Pazartesi gününe kadar bitirilmesi gerekmektedir. Güncellemelerin aşağıdaki hususlar dikkate alınarak yapılması gerekmektedir:

Bilgisayarlarından “Yönetim İşlemleri Sistemi” silinmiş olan Bina Üst Yetkilileri, adres çubuğuna https://adaykayit.osym.gov.tr/smis yazarak Install kutucuğunu tıklayıp, kullanıcı adını ve şifresini gireceklerdir. Kullanıcı adı, daha önce sisteme kayıtlı olan Bina Üst Yetkilisinin T.C. Kimlik Numarasıdır. Şifrelerini hatırlayamayan yetkililer, ekte sunulan formu doldurarak ÖSYM Başkanlığı’nın 0 312 298 81 18 nolu faks numarasına fakslaması gerekmektedir.
Bina sisteme kayıtlı değilse, bina sisteme kayıtlı ancak Bina Üst Yetkilisi değişmiş ise veya Bina Adı değişmişse; Bina Üst Yetkilisi, Sınav Koordinatörlüğümüzün 237 00 70 nolu telefonunu arayarak kendisinin veya binanın sisteme kaydını yaptırmaları gerekmektedir.
Sorumlusu olduğunuz binadaki görevlilerden sadece sınavlarda görev almak isteyenleri sisteme kaydedilmeli ve okulunuzdan ayrılmış olan personel sistemden silinmelidir. Sınav binası kullanılmayacak durumda ise ortaya çıkabilecek telâfisi mümkün olmayan sorunların önceden çözümü açısından, bu binanın otomasyonda “kullanılmıyor” olarak işaretlenmesine özen gösterilmelidir.
Binanızın sistemde kayıtlı sınav salonlarını kontrol ederek güncellemelerini yapmanız gerekmektedir. Salonlarınızın kapasitelerinde veya salon sayılarında değişiklik var ise değişiklikleri yaptıktan sonra Sınav Koordinatörlüğümüzü telefonla bilgilendiriniz. Sistemdeki mevcut salonlarınızda herhangi bir değişiklik yok ise Koordinatörlüğümüze ayrıca bildirilmesine gerek yoktur.
Son olarak Bina Üst Yetkilisi Onay Durumu onaylanarak güncelleme işlemi tamamlanmalıdır.

Elazığ’da yapılacak sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülmesi ve sınava girecek adaylara en uygun sınav ortamlarının sağlanmasında göstereceğiniz özen, yapacağınız katkı ve yardımlar için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Prof. Dr. Mustafa İNALLI
ÖSYM Elazığ Sınav Merkezi Koordinatörü

Akpınar Mahallesi Kolordu Caddesi 23100 ELAZIĞ - 0 424 2385024-25-26-27-28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.