ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerimiz 27 Temmuz'dan İtibaren YKS İçin Tercih Danışmanlığı Hizmeti Sunacak.

Rehber Öğretmenlerimiz 27 Temmuz'dan İtibaren YKS İçin Tercih Danışmanlığı Hizmeti Sunacak.

2022 YKS Yükseköğretim program ve kontenjanları önümüzdeki günlerde açıklanacak. YKS Tercih işlemleri ise 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet sayfası üzerinden  yapılacaktır.

İlimizde de 27 Temmuz tarihinden itibaren YKS tercih danışmanlığı hizmetini sunmak üzere il merkezimizde 50 okulumuzda Tercih Danışma Komisyonu kurulmuştur. Bu komisyonlarda 83 rehber öğretmen/psikolojik danışman görev yapacaktır.  

Bu öğretmenlerimiz tercih danışma hizmetlerini yüz yüze veya çevrimiçi olarak yapacaklardır. Ayrıca Rehberlik ve Araştırma Merkezimizde (RAM) de rehber öğretmeni olmayan okullar için tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir. İlçelerimizde ise liselerimizin hepsinde öğrencilerimize bu hizmetlerin sunulması için tercih danışma komisyonları kurulmuştur.  

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT Tercih Danışmanlık Merkezleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

"Öğrencilerimizden yükseköğretim programlarını seçerken ilgi ve yetenekleri doğrultusunda tercihlerini yapmalarını bekliyoruz.  Bunun için okullarımızdaki tercih danışma hizmeti sunan komisyonlara başvurarak gerekli profesyonel rehberlik hizmetini almalarını tavsiye ediyoruz. Bu amaçla 83 rehber ve psikolojik danışmanımız hizmet verecektir. Tercih süreci boyunca tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz danışma merkezlerimizi mutlaka ziyaret ederek gerekili desteği alsınlar. Öğrencilerimizin geleeğini etkileyecek olan bu önemli kararda profesyonel destek almaları için tüm çalışma arkadaşlarımız okullarımızda hizmet verecektir.

Tercih danışma hizmetlerimiz ayrıca EBA üzerinden çevrimiçi olarak da tüm öğrencilerimize sunulacaktır. Yine gençlerimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezimize (RAM) başvurarak da gerekli desteği alabilirler.

Tercih işlemlerinin öğrenci ve velilerimiz tarafından sağlıklı bir şekilde yapılmasını temenni ediyor, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tercih sürecinin her aşamasında yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz" dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.