ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

05 Eylül 2020 Bursluluk Sınavı Basın Duyurusu

2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11.Sınıflar) 05 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 10.00'da İlimiz Merkez;  Ahmet Kabaklı Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Aziz Gül Ortaokulu, Balakgazi Anadolu Lisesi, Cemil Meriç Fen Lisesi, Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Ortaokulu, Çubuk Bey Anadolu Lisesi, Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi, Elazığ Anadolu Lisesi, Elazığ Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi (Pandemi Sınav Okulu) , Esra-Zafer-Eşref Yıldırım Ortaokulu, Gazi Anadolu Lisesi, Gazi Ortaokulu, Halit Hoca İmam Hatip Ortaokulu, Harput Anadolu Lisesi, Hıdır Sever Anadolu Lisesi, İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kaya Karakaya Anadolu Lisesi, Kaya Karakaya Ortaokulu, Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi, Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mezre Ortaokulu, Murat İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, Seyda Molla Bahri İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Önder Pınar Ortaokulu, Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Sezer Aydemir İmam Hatip Ortaokulu ve Vali Tevfik Gür Ortaokulu olmak üzere toplam 31 Sınav Merkezi ile Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice İlçe Merkezlerinde yapılacak olup, toplam 13639 öğrenci sınava katılacaktır.

Öğrencilerin sınav günü en geç saat 09.30' da sınava girecekleri okullarda hazır bulunmaları, sınava gelirken T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/ T.C. Kimlik Kartı veya süresi geçerli Pasaport getirmeleri gerekmektedir. Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin sınava gireceklerin okulların salon ve sıralarında hazır olacaktır. Adayların; kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç, çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav binalarına girmeleri yasaktır.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.