ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ebediyete intikalinin günün 81. yıl dönümünde onu bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. 

Tüm insanlığa rehber olan kurtuluş mücadelesi destanımız, aziz milletimizin, yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali olarak, tarihteki şanlı yerini almıştır. Dünyanın en güzel coğrafyasında, çağdaş, hür ve medeni bir toplum olarak Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet varlığı ve birliği inanç ve ülküsüyle, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Anadolu'da başlatılan kurtuluş savaşı destanı, her Türk vatandaşının övünç kaynağı ve en öncelikli rehberidir.

    Bu duygu ve düşüncelerle, 81. yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.