ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10.000 OKUL PROJESİ KAPSAMINDA DAİRE BAŞKANI HASAN ATALAY BAŞKANLIĞINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

10.000 OKUL PROJESİ KAPSAMINDA DAİRE BAŞKANI  HASAN ATALAY BAŞKANLIĞINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Bakanlığımızca yürütülen "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesi kapsamında ilimizde yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı  Hasan ATALAY başkanlığında; Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi GÜRTÜRK, Bakanlığımızda görevli Şube Müdürü Hatice YILDIRIM, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, müdürlüğümüz ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde görevli ilgili şube müdürlerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

Okul öncesi eğitimin önemine değinerek okul öncesi eğitimi alan çocukların, okul başarısı ve okula devam oranında olumlu bir gelişim görüldüğünü ifade eden Feyzi GÜRTÜRK "Okul öncesi eğitim kurumları, öğrenciler arasındaki başarı farkını minimuma indirerek öğrencileri eğitime hazırlamak için önemli bir imkân sağlıyor. Bakanlık politikaları çerçevesinde hedefimiz Elazığ'da okul öncesi eğitime erişimi yüzde 100'e çıkarmak. Bu hedef doğrultusunda İl Müftülüğümüze bağlı Kuran kursları ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı okul öncesi kurumlarına yönelik rehberlik faaliyetlerini titizlikle yürütmekte ve bu kurumlarda eğitim gören öğrencilerin Bakanlığımız e-okul sistemine kaydedilmesi işlemlerini periyodik olarak gerçekleştirmekteyiz. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla fiziksel altyapıyı kentimizin her yerinde aynı standartlarda yapılandırmayı amaçlıyoruz. Okul öncesi çağındaki çocuklarımızın eğitim hizmetine en kolay şekilde ulaşmasını arzu ediyoruz. Toplantıda da bu çağdaki çocuklarımızın il, ilçe bazlı kayıt oranlarını, derslik durumlarını, il düzeyinde yapılan çalışmaların değerlendirildiğini" belirtti.

İlimizde  yapılan planlamaları yerinde ve yeterli bulan Daire Başkanı Hasan ATALAY teşekkürlerini sundu.


19-11-202119-11-202119-11-202119-11-202119-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.