ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı, 1. Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı, 1. Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

2015-2016 eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Sonu Değerlendirme Toplantısı bugün gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın başkanlığında Nurettin Ardıçoğlu kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Maarif Müfettişleri Başkanı, Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul ve Kurum Müdürleri katıldılar. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ birinci yarıyılın sonuna yaklaşılan bugünlerde bu toplantının daha verimli olacağını düşünerek tüm eğitim kurumu yöneticilerimiz ile bir araya gelmeyi planladıklarını ifade etti. BAĞLITAŞ konuşmasında ilimizin eğitimde yakaladığı başarı ivmesine değinerek; 

“Değerli okul müdürlerim geçtiğimiz haftalarda İstanbul ilinde yapılan İl Müdürleri toplantısında aldığım sevindirici ve hepimiz açısından mutluluk verici olan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Maalesef önceki yıllarda yapılan bazı sınavlarda alınan sonuçlar sanki son yıllarda da alınıyormuş gibi oluşan yanlış algı artık ortadan kalkmıştır. İlimizin TEOG, YGS ve LYS gibi sınavlarda son sıralarda olduğu gibi kamuoyunu da oluşan yanlış algının hiçbir gerçekliği yoktur. 

İstanbul’da katıldığım İl Müdürleri toplantısında özellikle ilimizin adı zikredilerek yapılan TEOG sınavlarında Elazığ’ın büyük bir başarı göstererek ilk sıralarda yer aldığı bizzat bakanlığımız yetkilileri tarafından açıklanmıştır. 

Değerli eğitim yöneticisi arkadaşlarım; 

Bu başarı öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin eğitimin her kademesinde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımızın başarısıdır. Kamuoyunda ilimizle ilgili oluşan bu yanlış algı artık yıkılmıştır. 

Elazığ gerek TEOGS gerekse YGS ve LYS sınavlarında almış olduğu başarılı neticeler ile Türkiye genelinde oldukça iyi bir yere yerleşmiştir. Ancak bu başarı bizler için yeterli değildir. Bizim hedefimiz ilimizi daha da yukarılara çıkaracak çalışmalar yapmak ve her alanda koordinasyon içerisinde hareket etmektir. 

İlimizin TEOGS’da göstermiş olduğu başarının yanı sıra yine aynı toplantıda verilen önemli bir bilgiyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Okullarımız bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Elazığ kurs taleplerini karşılama sıralamasında Türkiye genelinde en başarılı 4. il olmuştur. 

Kurs hizmeti almak için müdürlüğümüze başvuran öğrenci ve kursiyerlerimizin %87’sine kurs imkanı sağlanmış olup bu oran ile ilimiz Türkiye genelinde ilk 4 il arasına girmiştir. 

Değerli meslektaşlarım; Elazığ birçok ilin arasından sıyrılarak her iki alanda da başarılı bir performans göstermiş ve hedeflediğimiz başarı çıtasına yaklaşmıştır. Bu başarı sizlerin ve öğretmenlerimizin başarısıdır. 

Çocuklarımızın daha sağlıklı ve kaliteli eğitim ortamlarında eğitim alması ve diğer illerimizdeki akranlarına oranla daha başarılı sonuçlar alması bizlerin temel hedefidir. Bu hedefi gerçekleştirmede emeği geçen herkesi kutluyorum. 

Değerli meslektaşlarım bir diğer önemli konumuzda Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve FATİH Projesidir. 

Değerli eğitim yöneticileri; 

Eğitim Bilişim Ağı üzerinde bulunan eğitim materyallerinin içerik zenginliği Bakanlığımız tarafından arttırılmış olup, hiçbir kaynak kitaba ihtiyaç duyulmadan bu içerik ile öğrencilerimize eğitim verilmesi mümkün hale gelmiştir. 

Sizlerden rica ediyorum, kesinlikle hiçbir öğrencimize kaynak kitap, yardımcı ders kitabı adı altında kitap aldırmayın. EBA’nın içeriği hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için yeterli durumdadır. 

Yine FATİH Projesi kapsamında okullarımızda kurulan Etkileşimli Tahtalar ve öğrencilerimize dağıtılan Tablet Bilgisayarlar ile bu içerikler çok rahat bir şekilde indirilebileceği gibi evden de EBA’ya şifre ile giriş yapılabilmektedir. 

EBA’nın öğrencilerimize tanıtımı çok iyi şekilde yapılmalı ve her öğrencimize mutlaka EBA şifresi temin edilmelidir” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ konuşmasının sonunda Aday Öğretmenlik sürecine de kısaca değinerek okul müdürleri ile bilgi alışverişinde bulundu. 

Yapılan toplantıda ayrıca MEBBİS Yöneticisi Taner BADEM tarafından “Bilgi Güvenliği”, FATİH Projesi Koordinatörü Hakan YILMAZ tarafından “EBA ve FATİH Projesi”, AR-GE personeli Celal PAKER tarafından da DYK ile ilgili sunumlar okul müdürleri ile paylaşıldı. 

Program dilek ve temennilerin ardından son buldu.

 

 

12-01-201612-01-2016

12-01-201612-01-2016

 12-01-201612-01-2016

12-01-201612-01-2016

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.