ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı İlimiz Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU’nun Başkanlığında Yapıldı.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Değerlendirme Toplantısı İlimiz Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU’nun Başkanlığında Yapıldı.

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU  2016-2017 eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte eğitim yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Vali Murat ZORLUOĞLU başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Maarif Müfettişleri Başkanı ve Başkan Yardımcısı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ve Kurum Avukatı katıldı.  

2015-2016 öğretim yılı sonu ile 2016-2017 öğretim yılı başı çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda Vali ZORLUOĞLU ilçe müdürlerinden ilçelerindeki çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.Tüm ilçe müdürleri ile tek tek görüşen ZORLUOĞLU ilçe müdürlerinin bazı taleplerini de anında ilgili kurum müdürleri ile görüşerek karşıladı.  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan brifingin de sunulduğu toplantıda Vali ZORLUOĞLU eğitim yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmada;  

            “Öncelikle 2016-2017 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonu ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı başı çalışmalarını değerlendirdiğimiz bu toplantının da ilimize hayırlı olmasını diliyorum.  

Yaptığımız çalışmalarda Elazığ’ın eğitim başarıları bakımından Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğunu görüyoruz. Özellikle TEOG sınavlarında ilimizin başarı oranı istikrarlı bir şekilde yükselmiştir. Bu yükselmenin YGS ve LYS’de de devam etmesi gerekmektedir. Ancak biz kendimize bir hedef koyduk ve ilk 20 de yer almak için daha çok çalışmamız gerektiğini hatırlatıyorum.  

İlimizde eğitim öğretim anlamında çok şükür ki ciddi bir problem veya sıkıntı görünmüyor. Yaşanan bazı sıkıntılar olsa da onları da en kısa süre içerisinde gidereceğiz. 

 

Vali Zorluoğlu: Hepimizin çabası Elazığ’ın eğitim çıtasını yükseltmek.

 

Değerli arkadaşlar yapılan çalışmalar sonucunda elde edeceğimiz başarı hepimizin başarısı olacaktır, ancak ortada bir başarısızlık var ise sorumluluğu olanlar bundan kendilerine pay çıkaracaklardır.  

Hepimizin çabası Elazığ’ın eğitim çıtasını yükseltmek ve çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırmaktır.  

Sizler insan yetiştiren bir mesleğin sahiplerisiniz. Elinizdeki hazineyi ne kadar iyi işlerseniz, yarınlarımıza olan güvenimiz o derece artacaktır.  

Bu nedenle okul paydaşlarınız arasında bulunan öğrencilerimiz ile olan ilişkilere dikkat etmeniz, öğrencilerinize çocuklarınıza yaklaştığınız gibi yaklaşmanız ve onlara kendi çocuklarınıza gösterdiğiniz özeni göstermenizi istiyorum.  

Zaten öğretmenlerimizin bu yaklaşımla öğrencilerimize sahip çıktıklarını biliyorum. Ancak yine de bu konuda eksiklerimiz varsa bunları da tamamlamamız gerektiğini ifade ediyorum.  

            Sizlerden bir başka isteğimde eğitim de sürekli iletişim halinde olmanızdır. Okul müdürleri, ilçe müdürleri ve diğer eğitim yöneticileri sürekli iletişim halinde olmalı, okulların çalışmaları hakkında birbirlerine haber vermeli ve yapılan etkinliklere katılarak destek vermelidir.  

“Küçük işler büyük işlerin zekatıdır” sözünden hareketle yaptığınız çalışmaların büyüğüne küçüğüne bakmadan daima daha iyisi için çalışın.  

Değerli arkadaşlar yine hedeflerimiz arasında Tam Gün Eğitim konusu da bulunmaktadır. Tam Gün eğitim ile ilgili olarak da her yıl ilimize yeni okul binaları ve yeni derslikler yapılmaktadır. Tam Gün Eğitim için bir an önce çalışmalarınızı yaparak hazırlıklarınıza başlayın. Karşılaştığınız her zorlukta Vali olarak sizlerin önünü açacağımı bilmenizi isterim” dedi.


26-09-201626-09-2016

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.