ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulunda yapılan resmi kutlama programı ile devam etti.

           Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, il protokolü, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın büyük bir katılım sağladığı kutlama programı coşkulu bir şekilde kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT programın açılış konuşmasında çocuklarımızın bayramını kutlayarak;

           Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma mücadelesi içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan tarihi milletimizin ortak değerlerinden biridir.

           Sevgili Çocuklar;

Sizler bu milletin geleceğisiniz. Ülkemizin aydınlık geleceği sizlerin mimarlığında şekillenecek, ülkemiz sizlerle daha güzel ve daha büyük bir ülke haline dönüşecektir.

Sizler bizim varlık sebebimiz, en büyük hazinemizsiniz. Her anne babanın, her bir öğretmenin geleceğe dair umutları ve hayallerisiniz. Kuş sesleri gibi okul bahçelerini kuşatan gülüşleriniz bizim en büyük mutluluğumuzdur.

Sizler hayatı anlamlı kılan, bir gülüşüyle karanlıkları aydınlatan, saf ve temiz yüreklerinizle dünyayı güzelleştiren en değerli varlıklarımızsınız.

Sizler bizim için değerlisiniz. Seçimleriniz, düşünceleriniz, bakış açılarınız, doğrusu ve yanlışıyla yaptıklarınız biz büyükler için düşündüğünüzden de fazla önemlidir.

Sevgili Çocuklar;

23 Nisan 1920'de yeni bir devletin temeli atılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş, egemenlik kayıtsız ve şartsız millete devredilmiştir. 23 Nisan Milli mücadele tarihinin olduğu kadar, Türk demokrasi tarihinin de dönüm noktasıdır.

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli birlik ve beraberlik duygusu bilinciyle güçlenen milli irademizin temsil edildiği, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin doğduğu şanlı bir gündür.

Mustafa Kemal ATATÜRK;

"Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir."

 Atatürk'ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın.

 "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız."

           Ülkemizden bir sevgi seli şeklinde yayılan kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın tüm dünyaya hakim olması ümidiyle; 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu güzel ülkeyi yurt kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum" dedi.

İl Müdürü Yiğit'in konuşmasının ardından program, şiir, ront gösterisi, halk oyunları, koro dinletisi ve ödül töreni ile son buldu.

23-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-202323-04-2023

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.