ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı.

Programa, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, STK temsilcileri il protokolü ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Öğretmenler Gününü kutlayarak, "Okulu marifet ve hikmetle yöneten, eli öpülesi bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, ömrünü bu mesleğe vermiş olup Hakkın rahmetine kavuşmuş tüm öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.

"Yeryüzünün Öğretmeni Olmak İçin, Gökyüzünün Öğrencisi Olmak Gerekir" (Aliya) sözünün muhatabı değerli öğretmenlerimiz; başta görev başında şehit düşmüş öğretmenlerimize ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca çok büyük fedakârlıkla çalışıp emekli olmuş öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, hayırlı bir ömür diliyor, siz değerli öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.   

Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında "İyi ki öğretmenim" diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyor; ülkemin eğitim ağacının dalında onlar gibi bir yaprak olmaktan duyduğum gururu bir kez daha tekrar ediyorum.

 Daha sonra söz alan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, eğitim ve öğretimin bir ülkenin bugünü ve yarınları olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: 
"Sizler, yetiştirdiğiniz nesillerle ülkemizin geleceğini şekillendiren, yarınlarımıza yön veren baş mimarlarsınız. 

Sizler, en zor şartlarda dahi ülkemizin her köşesine ulaşarak eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen fedakâr çınarlarsınız. 
Yaklaşık iki yıl gibi bir süre bu onurlu mesleği yürüten biri olarak biliyorum ki, medeniyetimizin ihyası ve geleceğimizin inşası yolunda gösterdiğiniz üstün gayret ve mücadele tüm takdirlerin üzerindedir. 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, bir ömür yılmadan, özveriyle, aşkla geleceğimizi inşa eden siz kıymetli öğretmenlerimize, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum" dedi.

Elazığ Valisi Dr.Ömer Toraman ise konuşmasında, ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde öğretmenlerin çok büyük emeği, fedakarlığı ve gayreti olduğunu ifade ederek, "Değerli öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretim faaliyetlerini en iyi şekilde devam ettirmenin yanı sıra toplumsal sorumluklarının da gereğini yerine getirmeye devam edecekler. Bunun en güzel örneğini 2020 yılında Elazığ'da meydana gelen depremde yaşamış bir şehirdir Elazığ. Depremin hemen akabinde öğretmenlerimiz, idarecilerimiz canla başla depremin açmış olduğu yaraları sarmak için gayret gösterdiler. Onlara bütün bu emeklerinden dolayı da ayrıca çok teşekkür ediyorum." dedi. 
Program, Elazığ belediyesi Kürsübaşı ekibinin ve Öğretmen Korosu'nun mini konseriyle sona erdi.

25-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.