ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı.

 

İlimizdeki Öğretmenler Günü kutlamaları bugün saat 09.00´da Atatürk Anıtına çelenk sunulması töreni ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ve eğitim yöneticilerinin katıldığı çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti.

 

Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına Vali Murat ZORLUOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbettin DEMİRBAĞ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin PİŞKİN, Vali Yardımcıları Zekeriya GÖKER ve Üzeyir YILMAZ ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda günün anlamına dair konuşma ile sürdü.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş yaptığı konuşmada öğretmenliğin ideal bir hizmet mesleği olduğuna dikkat çekerek, Elazığ’ın eğitimde hak ettiği yere geldiğini ifade etti.

BAĞLITAŞ konuşmasında;

“Cumhuriyetimizin "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller"ini yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun. Sizler, ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakârlığın ve hoşgörünün mümtaz birer timsali olarak, istikbalimizin teminatı gençlerimizi geleceğe hazırlamak ve ifa edecekleri görevler ile gelecekteki başarılarında rol oynayacak öğrencileri yetiştirmek gibi büyük ve ağır bir sorumluluğu taşımaktasınız.

 

Biz biliyoruz ki; öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve bir hizmet mesleğidir. Sizler idealist, çalışkan ve fedakâr bir şekilde çalıştıkça aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir.

 

Elbette bugün değerli öğretmenlerimizin hatırlandığı, onların sorunlarını ve problemlerinin gündeme alındığı, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizin hayırla yad edildiği sembolik bir gündür. Öğretmenlerimize olan sevgiyi ve saygıyı yılın bir gününe sığdırmak elbette mümkün değildir.  Yılın 365 günü fikren ve kalben birlikte olduğumuz değerli öğretmenlerimiz; unutmayınız ki sizlerin çocuklarımızın yüreğine ektiği sevgi çiçeklerini ve onların dimağlarında bıraktığınız izi başka hiçbir meslek gurubu bırakamaz” dedi.

Vali Murat Zorluoğlu ise “Kıymetli öğretmenlerimin öğretmenler gününü gönülden tebrik ediyorum, emekli olan öğretmenlerime sağlıklı huzurlu uzun ömür, ebediyete intikal etmiş olanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Yarın ve bir sonraki gün TEOG sınavına girecek öğrencilerimize muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum” diye başladığı konuşmasında kendi çocukluğunu ve köyünde görev yapan öğretmeninin kendi yaşantısı üzerindeki etkilerini anlattı.

Her öğretmenin kendi öğretmeni kadar idealist olarak mesleğini yapmasını beklediğini kaydeden Vali Zorluoğlu öğretmenlere şu cümleler ile seslendi, “Sizlerden yapabileceklerinizin en fazlasını yapmanızı istirham ediyorum. Bu çocuklar ancak ve sadece sizlerin ilgisi ve ihtimamı ile yetişebilirler. Memleketimizin geleceği ancak sizlerin bu özel ilgileri ile kurulabilir, bu sayede de gelişebiliriz, kalkınabiliriz. Tekraren hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Vali Zorluoğlu’na konuşmasının ardından Eğitim Bir-sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi tarafından çiçek ile Memur-sen Kurucu Genel Başkanı Yazar Akif İnan’ın eserlerinden oluşan kitap seti takdim edildi.

Programda daha sonra öğrenciler tarafından düzenlenen öğretmen konulu şiir yarışmalarında derece alan öğrenciler şiirlerini seslendirdi, stajyer öğretmenler yemin etti.

Emekli olan öğretmenler hizmet şeref belgelerini Vali Murat Zorluoğlu’nun elinden, beyaz bayrak projesi kapsamında beyaz bayrak alan okulların idarecileri de ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin’in elinden aldılar.

Öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryonun sergilenmesi ile devam eden program şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.  

 


24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.