ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları

 

Etkinliklerin ilk durağı Öğretmenevi oldu. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’nda düzenlenen programa; Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Tören, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye Kültür Merkezi’nde Elazığ Lisesi tarafından hazırlanan program başladı. Programa Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Belediye Başkan Vekili Yusuf Dumandağ, protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.  

Programdan önce Elazığ’lı şehit öğretmenlerin portrelerinden oluşan resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergideki eserleri yakından inceleyen Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK emeği geçenlere teşekkür etti. 

Salon programında Bağımsız bir devlet olmak isteyen her ülkenin eğitim ve askeri cephede dinamik ve hazırlık olması gerektiğini söyleyen Elazığ Lisesi Müdürü Tuncay Çolak, öğretmenlik mesleğinin insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleği olduğunu belirterek, “Eğitim kurumlarında mücadeleler cehalete karşı verilir. Görünen düşmanı cephede dize getiren bir millet sinsi düşman olan cehaletle savaşmayı ihmal ederse gün gelir cehalet o milletin sonunu getirir.”dedi. 

Öğretmenliğin çocukların milli ve manevi değerlerle donatılmasında en önemli unsur olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Milletlerin kaderine etki eden, toplumun geleceğine yön veren her başarılı devlet adamının, sanatçının, yönetmenin, bilim adamının arkasında mutlaka bir öğretmenleri vardır. Daha küçükken çocuklarımızın minik yüreklerine dokunarak onlara vatan, millet, bayrak sevgisini aşılayan milli ve manevi değerlerimizle donatan, hayallerine yön veren biz öğretmenleriz. 

Bizim her öğretmenimiz kıymetlidir, her öğretmenimiz değerlidir. Ömer Halisdemir’in zihin dünyasına, Fethi Sekin’in gönül dünyasına dokunan ve dokunmaya devam eden öğretmenlerimiz bu ülkenin en büyük değeridir. 

Dünyanın en kıymetli hazinesini gözünüzü kırpmadan teslim ettiğiniz, en değerlinizi bir usta inceliğiyle nakış nakış işleyerek geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz en değerlimizdir” ifadelerini kullandı. 

24 Kasım Öğretmenler günü programı şiir dinletisi ile devam etti. Programda Mesleğe yeni başlayan Stajyer öğretmenlerin yemin töreni de gerçekleşti. Öğretmenlik mesleğinde ve milli eğitimde hizmet veren ve emekli olan personele hizmet şeref belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.  

Öğretmenlik mesleği dışında hiçbir mesleğin kutsal sayılmadığın vurgulayan Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz; 

 “Hiçbir meslek ezelden beri öğretmenlik dışında kutsal olarak nitelendirilmemiştir ve nitelendirilmeyecektir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Ne kadar şey söylesek te az. Değerini kıymetini ifade edemeyiz. Bu kutsallığı devam ettirecek öğretmenler yetiştirilmesini temenni ederek saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu. 

 Belediye kültür merkezinde düzenlenen öğretmenler günü programı; öğretmenlik mesleğinin önemi ve anlamı konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.25-11-2017 25-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-201725-11-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.