ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

52. Kütüphaneler Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başladı.

52. Kütüphaneler Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başladı.

             Hafta nedeniyle önce Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu. Etkinlikler daha sonra Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde devam etti. 

 Programa Vali Yardımcısı Haluk ÇAKMAK, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım ÖZGÜR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, kamu kurumlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Maşı’nın okunması ile başlayan etkinliklerin açılışında bir konuşma yapan Kütüphane Müdürü Ahmet PİRİNÇCİ, bu yıl ki Kütüphaneler Haftasının ana temasının “Küresel Anlayış ve Kütüphaneler” olduğunu ifade ederek, milletimizin kitabın değerini bilen ve ilk emri oku olan bir medeniyetten geldiğini kaydetti. 

 İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ise gelişmişliğin bir diğer ölçütünün ise kitaba ve kütüphanelere verilen önem olduğuna dikkat çekerek, dijital çağın bilgiye erişimi kolaylaştırmasına rağmen halen kitabın ve kütüphanelerin bilgi erişim aracı olarak çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekti. 

Aziz Gül Ortaokulu tarafından hazırlanan etkinliklerde öğrenciler tarafından kitap ve kütüphane konulu şiirler seslendirildi, Lütfullah Bilgin İlkokulu Öğrencileri tarafından tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Yapılan değerlendirmede en çok kitap okuyan öğrenciler ile şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Vali Yardımcısı Haluk ÇAKMAK, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım ÖZGÜR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın elinden aldılar. 

Program Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Sergi Salonunda hazırlanan kitap sergisinin Vali Yardımcısı Haluk ÇAKMAK ve diğer katılımcılar tarafından açılışı yapıldı ve sergi gezildi.  

28-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-201628-03-2016

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.