ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününde Anlamlı Ziyaret.

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününde Anlamlı Ziyaret.

 

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü münasebeti ile Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkanı Selmin BİLİK ve Kadın Kolları üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ı makamında ziyaret ettiler. 

Gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’a eşi hanımefendi eşlik ederken, Selmin BİLİK eğitim camiasında görev yapan kadınlar olarak kendilerine gösterilen destekten dolayı teşekkür ederek çalışan kadınlar adına çiçek sundu. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; 

“Gerçekleşen bu ziyaret dolayısıyla tüm kadınlarımızın kadınlar gününü bir kez daha kutluyorum. Yüce dinimiz cahiliye döneminde kimliksizleştirilen kadına sahip çıkarak onu yüceltmiş, kimlik ve söz sahibi bir birey haline getirmiştir. 

Her kadın mutlaka birimizin annesi, birimizin eşi veya kız kardeşidir. Kadınlarımıza karşı ayırımcılık yapmak, onları hor görmek, onları aşağılamak veya ötekileştirmek asla insani, ahlaki veya  vicdani bir davranış değildir. 

Kadına verdiği önemi, Cenneti onların ayaklarının altına sererek veren yüce dinimiz kadına karşı ayrımcılığı asla kabul etmez. Günümüz şartlarında kadınlarımız da çalışmakta, üretmekte toplumun kalkınması ve gelişmesi için her türlü gayreti sarf etmektedirler. 

Hem annelik yapmak, hem de çalışarak ve üreterek ev ekonomisine katkı sağlamak gibi zorlu bir görevi üstlenen kadınlarımız adeta tarihimizden aldıkları o kutsal mirası bugün de yerine getirmeye devam etmektedirler. 

Kurtuluş savaşında cephede mücadele eden, savaşan, yeri geldiğinde kağnıya bile koşan Elif’ler gibi, Nene Hatun’lar ve Kara Fatmalar gibi bugün de kadınlarımızın aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam ettiklerini görüyoruz. 

Birer öğretmen olarak siz değerli hanımlara çok önemli görevler düşmektedir. Yarının büyükleri olan çocuklarımızı yetiştirirken onlara sevgiyi ve saygıyı aşılayın. Bugünün minik öğrencileri yarın kadına saygı duyacaksa bunda sizlerin de büyük katkısı olacaktır. Her kadının bir anne, bir kardeş, bir eş veya bir akraba olduğunu onlara mutlaka anlatın. 

Ben bu güzel günün anısına yapmış olduğunuz ziyarette sizleri eşimle birlikte karşılamak ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 

Ziyaretiniz nedeni ile bir kez daha teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün toplumumuzda olumlu farklılıklar oluşmasına zemin oluşturmasını diliyorum.”

 

08-03-2016

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.