ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi”nin Açılışı Gerçekleştirildi.

  Mersin’de evine dönerken öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan ASLAN anısına Koruk köyünde hazırlanan kadın dayanışma kütüphanesi ve yaşam evinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.  
“Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi”nin  Açılışı Gerçekleştirildi.

 

 

 

Koruk köyünde yapılan açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Özgecan ASLAN’ın babası Mehmet ASLAN, annesi Songül ASLAN, Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği Başkanı Kadir POLAT, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet PİRİNÇÇİ, İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Işık AYTEKİN, Elazığ El sanatları Merkezi Müdürü Haydar AKTAR, Koruk köyü sakinleri ve il dışından gelen misafirler katıldılar. 

Programın açılış konuşmasını yapan TODGEP Başkanı Kadir POLAT derneğin çalışmaları hakkında bilgi vererek Özgecan ASLAN anısına böyle bir yerin oluşturulmasında ihtiyaç duyulan binanın tahsisi konusunda yardımlarını esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum dedi. 

Yazar Nazmi BAYRI’da yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddeti her türlüsüne karşı olduklarını ifade ederek, insana insan olduğu için değer verilmesi gerektiğinin ancak eğitim yolu ile mümkün olabileceğini ifade etti. 

Programın son konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

“Özgecan ASLAN artık bir anne babanın değil, 75 milyon insanımızın manevi evladıdır. Onun acısı ortak acımız, kaybı da ortak kaybımızdır. 

İnsanlık dışı bir şekilde katledilen ve ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğan, vicdanları zedeleyen, acısını ve ızdırabını hepimizin yüreğimizde hissettiğimiz Özgecan kızımızın anısına, ilimiz Koruk köyünde bir kütüphane yapma talebi “Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği” Başkanı Sayın Kadir POLAT tarafından Müdürlüğümüze ilk sunulduğunda hiç tereddüt etmeden her türlü katkıyı sağlayacağımızı kendilerine ifade etmiştik. Koruk köyümüzde bulunan ve ihtiyaç fazlası okul binasının Özgecan ASLAN anısına bir kütüphane olarak düzenlenmek istendiği müdürlüğümüze iletildiğinde, konu hemen tarafımızdan Sayın Valimize sunulmuş, Sayın Valimizin de destek ve onayı ile hızlı bir şekilde sonuca kavuşturulmuştur. 

Sevgili yavrumuzun babası Mehmet Bey ve annesi Songül Hanım da bugün burada aramızda bulunuyorlar. Tüm Türk halkının acınızı  paylaştığı gibi burada bulunan bütün misafirlerimiz ve bizler de sizin acınızı bir kez daha paylaşıyor, burada aramızda bulunmanızdan dolayı oldukça mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. 

Ben bu merhum yavrumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm milletimize başsağlığı diliyor, açılışını gerçekleştireceğimiz bu kütüphane ve yaşam merkezinin açılmasında her türlü desteği ve katkıyı sağlayan ilimiz valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU başta olmak üzere, kütüphane ve yaşam merkezi oluşturulmasını maddi olarak organize eden Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği’ne, Dernek Başkanı Başkanı Sayın Kadir POLAT’a ve bütün dernek yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyor, bu kütüphanenin ilimize ve Koruk köyümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından “Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi” nin açılışı kurdela kesimi ile gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.