ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışmasında Birinci Olanlar Ödüllendirildi.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışmasında Birinci Olanlar Ödüllendirildi.

             Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi” gerçekleştirilmiş ve protokol imzalanmıştı. 

            20-24 Mart 2017 tarihleri asında ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören öğrenciler arasında görsel ve edebi kategorilerde düzenlenen “Bağımlılık” temalı yarışmada il birincisi olan öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ tarafından ödüllendirildi. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ öğrencileri kabulünde yaptığı açıklamada birinci olan tüm eserlerin Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezine gönderildiğini ifade ederek; 

            “Resim, Şiir ve Kompozisyon dallarında bu yarışmaya katılan ve il birincisi olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bakanlığımızın Yeşilay Cemiyeti ile birlikte başlatmış olduğu “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesini oldukça önemsiyoruz. Bu proje kapsamında düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencilerimiz bizim dışımızda ayrıca Yeşilay Cemiyeti tarafından da ödüllendirileceklerdir” dedi. 

İl Birincisi olan Mehmet Zeki İlkokulu öğrencisi Rabia ER, Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi Öykü KALKANCI, Baskil Anadolu Lisesi öğrencisi Aynur DÖNER, Kazım Karabekir İlkokulu öğrencisi Şeymanur BAYRAMOĞLU, Aziz Gül Ortaokulu öğrencisi Beyza KAYA ve Kaya Karakaya güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Esranur DAĞ’ ı kutluyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

 31-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.