ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2” Projesinin 3. Çalıştayı ilimizde gerçekleştirildi.

“Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2” Projesinin 3. Çalıştayı ilimizde gerçekleştirildi.

 

Ülkemizde öğrenme kültürünü geliştirmek amacıyla Avrupa Birliği ve Türkiye İş Finansmanı tarafından  hayata geçirilen “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2” projesinin 3. Çalıştayı ilimizde başladı. 

Elazığ, Malatya, Erzincan ve Batman’dan gelen kurum çalışanlarının katıldığı çalıştay 4 gün sürecek. 

Programın açılış toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ferhat EMRE ile okul müdürleri,Halk Eğitim Merkezi müdürleri ve diğer illerden gelen katılımcılar da katıldılar. 

Programın açılışında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ öğrenmenin yaşının olmadığını belirterek; 

“Öğrenme hayat boyu devam eden bir süreçtir. 7’den 70’e herkesin bilgiye ve öğrenmeye ve kendini geliştirmeye ihtiyacı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü de bu anlamda ülkemizde önemli çalışmalar yapmaklta, yaygın eğitim kurumları aracılığı ile toplumumuzun her kesimine istek ve becerileri doğrultusunda hizmet vermektedir. 

Öğrenmenin yaşı yoktur sözünden hareketle yapılan bu çalışmaların verdiği güzel sonuçları da hep birlikte takip etmekteyiz. Bugün burada yapılmakta olan çalıştayın amacı yapılan faaliyetleri nasıl çeşitlendirip geliştirebileceğimizi tartışabileceğimiz güzel bir ortamı da doğurmuştur. 

Bu çalıştayın Elazığ’da yapılıyor olması ayrıca Bakanlığımızın ilimize verdiği önemin de bir göstergesidir. Bu nedenle ben hem Bakanlığımız yetkililerine hem de ilimize gelerek bu çalıştaya katılan konuklarımıza teşekkür ediyor, ev sahipliğimizi en güzel şekilde göstereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi. 

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ferhat EMRE’de konuşmasında 4 gün sürecek olan çalıştayın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dileyerek program hakkında katılımcılara bilgi verdi.


16-02-201723-02-201723-02-201723-02-201716-02-201716-02-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.