ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdullah-Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu’nun Açılışı Gerçekleştirildi.

Abdullah-Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu’nun Açılışı Gerçekleştirildi.

 

 

 

Hayırseverlerimiz Gönül ve İhsan TANGÜLÜ tarafından yapımına katkı sağlanan Abdullah-Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu’nun resmi açılışı bugün gerçekleştirildi. 

İlimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin DEMİRDAĞ, Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, protokol üyeleri, hayırsever ailemizin üyeleri Gönül ve İhsan TANGÜLÜ ile oğulları Hakan TANGÜLÜ katıldılar. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program okul müdürü Ahmet YILDIRIM açılış konuşması ile devam etti. YILDIRIM konuşmasında okul hakkında bilgi vererek hayırsever Gönül TANGÜLÜ ve ailesine teşekkür etti. 

Hayırsever Gönül TANGÜLÜ’de konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür ederek yaptığı konuşmada; 

Bir Evlat Kaybettim Ama Binlerce Evlat Kazandım: 

“Ben bir anneyim. Evladını kaybetmenin acısını yüreğinde her gün yaşayan bir anneyim. Ama yaptırdığım okullarda eğitim gören binlerce öğrencim bana annelik sevincini tekrar yaşatarak, yüreğimdeki sızıyı bir nebze olsun hafiflettiler. Çocukları çok seviyorum ve yaptırdığımız bu okullarla hem çocuklarımıza hem de devletimize olan borcumuzu bir nebze olsun ödüyoruz” dedi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’de konuşmasında hayırsever aileye teşekkür ederek; 

“Bugün Gönül ablamız ve İhsan amcamızın ilimize kazandırdığı yeni bir okulun daha açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Devlet ve millet dayanışmasının ortaya çıkardığı bu güzel okul özel öğrencilerimize hizmet verecek olup, ilimizdeki büyük bir ihtiyacı daha karşılamış olacaktır. 

Adı gibi gönlü de güzel olan Gönül ablamız daha önce de ilimizde Gönül İhsan Tangülü ilk ve ortaokulunun yapımına katkı sunarak eğitim meşalesinin çocuklarımızı aydınlatmasına, binlerce çocuğumuzun bu okullarda eğitim görerek mezun olmalarına vesile olmuştur. 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından bugüne mezun olan tüm çocuklarımız Gönül ablamızı ikinci anneleri olarak kabul etmiş, onun sevgisini hissetmişlerdir.

Gönül ablamız sadece okul yaptırmakla kalmamış, yaptırdığı okullarda eğitim gören çocuklarımızı da yakından takip ederek, maddi ve manevi olarak her zaman yanlarında olmuştur. 

Gönül ablamızın elini uzattığı, yüreğine dokunduğu her çocuğumuz onu ömürleri boyunca unutmayacak, minnet ve şükran duyacaktır. 

Bu ülkenin ve bu şehrin Gönül ablalara her zaman ihtiyacı var. Çocuklarımıza yapılan yatırımın bu ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunun bilinciyle, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarlarına sahip çıkan, eğitime katkı sunan Gönül ablamıza ve İhsan amcamıza teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. 

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRADAĞ; 

“Bugün bu güzel programda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Elazığ adına eğitim adına güzel bir yatırımın açılışına katılıyor olmak gurur verici. Bu güzel okulun açılmasında emeği geçen Tangülü ailesine şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

İlimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’da konuşmasında TANGÜLÜ ailesine teşekkür ederek; 

“Devlet millet dayanışmasının en güzel örneklerinden birini burada yaşıyoruz. Devletle millet hiçbir zaman birbirinden ayrılmamıştır. “Milleti Yaşat ki Devlet Yaşaşın” düsturu ile hareket eden bir milletin evlatları olarak, hedefleri lan ülkemizin hedeflerine ulaşmasında eğitimin katkısı asla yadsınamaz. 

Gönül Hanım ve İhsan Bey Elazığ’a yaptıkları eğitim yatırımları ile Elazığlıların gönlünde taht kurmuşlardır. Elazığlılar kendilerine hizmet edenleri asla unutmaz, el üstünde tutar. Gönül hanım kaybettiği evladının adını bu okula vererek onun adının kalplerde yaşamasına da vesile olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Hayırsever Tangülü ailesi üyelerine ilimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM tarafından teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. 

Çiçek takdiminin ardından Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Halk Oyunları gösterileri ve konser ile devam etti. 

Program kurdele kesimi ve okulun gezilmesi ile son buldu.


15-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.