ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi´nin Temeli Atıldı.

Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi´nin Temeli Atıldı.

 

Elazığ’da daha öncede bir okul yapan Hayırsever Gönül ve İhsan Tangülü Ailesinin katkıları ile yapımı gerçekleştirilecek olan Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) inşaat çalışmaları başladı. 

Akgün Otel’in üst kısmında yapımına başlanan 12 derslikli okulun alanında bugün kurban kesildi ve dua edilerek temel kazılarına başlandı. 

Gerçekleştirilen programa Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Hayırsever Gönül Tangülü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. 

Vali Zorluoğlu: Eğitimde Tam Gün Hedefimize Hayırseverlerin Katkısı Önemli 

12 derslikli Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) 2017-2018 eğitim yılında faaliyete başlayacağını açıklayan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu şunları söyledi, “Birkaç gün önce temelini attık, bugün de kurbanını kestik, Allah kabul etsin. İnşallah gelecek yıl Mayıs ayında bugün kurbanını kestiğimiz 12 derslikli bu özel eğitim okulu tamamlanmış olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren ilimizdeki özel eğitime muhtaç gençlerimize, yavrularımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu tür okullar özel eğitime muhtaç çocuklarımız, gençlerimiz için çok önemlidir. Bu tür okulların artması gerekmektedir. Bu okulları devlet eliyle yapıyoruz ancak zaman zaman da hayırsever insanlarımız, işadamlarımız ve hemşerilerimiz devletimize bu konuda destek olmaktadırlar. Bugün temelini attığımız bu okulumuza da Gönül Hanım ve Eşi İhsan Bey ciddi manada destek sağladılar. Kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyor, devlet adına Elazığ Valisi olarak şükranlarımı sunuyorum. 23 Nisan programını da Gönül İhsan Tangülü’nün yaptırdıkları Ortaokul’da gerçekleştirmiştik. Orada da kendilerini yine şükranla yâd etmiştik. Hakikaten bu tür hayırseverlere Elazığ’da başlattığımız eğitim seferberliğinde hedefimize ulaşmak için çok ihtiyaç bulunmaktadır. Elazığ’da tam gün eğitime geçmek için eksik olan 500 dersliği tamamlamanın hedefi içerisindeyiz. Bunun için hem yerel hem de merkezi idarenin bütün imkânlarını kullanmaktayız ancak hayırseverlerin desteklerine de ihtiyaç duymaktayız. Bunun bir öncüsü olarak Sayın Gönül Tangülü’ne çok teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilimize ve ülkemize, eğitim alacak gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”. 

Gönül Tangülü: Ömrüm Oldukça Hayır İşlerine Devam Edeceğim 

Ömrü oldukça eğitime katkı sağlamaya devam edeceğini ve Elazığ’a yeni okullar yapmak istediğini söyleyen Hayırsever Gönül Tangülü ise şunları kaydetti, “Ben bir eğitimciyim. Eğitimde ne kadar fazla şey yapabilirim, ne kadar çok katkıda bulunabilirim bunun arayışındayım. Bunun heyecanını yaşıyorum ve daha da yaşamak istiyorum. Bu Elazığ’da ikinci okulum ancak bununla da kalmak istemiyorum, yeni okullar yapmak düşüncesindeyim.  Ben ölünceye kadar her kuruşumun ihtiyacı olanlara ulaşmasını arzuluyorum. Allah’tan bunun için sağlıklı, sıhhatli ve uzun bir ömür istiyorum ki daha çok hayır yapabileyim. Katkılarından dolayı Vali Bey’e ve Eşlerine çok teşekkür ediyorum. Mamüretül Aziz Vakfı’na da yardımlarımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı için teşekkür ediyor, okulun hayırlı olmasını temenni ediyorum”.

 

 

07-05-201607-05-2016

07-05-201607-05-2016

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.