ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Kabaklı anadolu Lisesi´nin Düzenlediği Mevlit Kandili Etkinliği

Ahmet Kabaklı anadolu Lisesi´nin Düzenlediği Mevlit Kandili Etkinliği

 

           Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesinde alemlere rahmet yüce peygamberimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlit Kandili nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklere Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet BAĞLITAŞ, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Feyzi GÜRTÜRK, Vedat DEMİRAL, Şube Müdürleri Ferhat EMRE,   Fatih KÖMÜRLÜ, Belediye başkan yardımcıları Mazhar AYAS ve Mahmut VAROL ile TKDK İl Koordinatörü Turan KARAHAN, birçok kurum yöneticisi, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı. 

            Okul müdürü Süphi DÖNER, gelen misafirlerin katılımlarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek mevlit kandilinin dünyadaki ve özellikle İslam dünyasındaki kan ve göz yaşının dinmesine vesile olmasını dileyerek yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi. 

            Düzenlenen etkinliklere ek olarak pansiyonlu öğrencilere yönelik olarak okul konferans salonunda Vaiz Talip DARTAY tarafından “Peygamber Sevgisi” konulu konferans verilerek pansiyonlu öğrencilere kandil simidi ve meyve suyu ikramı yapıldı. 

            Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ katılımcıların mevlit kandilini tebrik edip, bu etkinliklerden duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.  Peygamberimizin hayatının iyi okunarak anlaşılmasını ve bu yüce insanın örnek alınmasına vurgu yaptı. Geleceğimizin teminatı olan gençlere, öğrencilere daha çok çalışmalarını ve ülkenin geleceğinde etkin olmalarını ve onlara duyduğu güveni ifade ederek başarılar diledi. 

            Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut VAROL, bugün dünyanın özellikle İslam coğrafyasının içerisinde bulunduğu durumun Hz. Peygamberin daha iyi analiz edilmesi ihtiyacını ortaya çıkardığını belirtti. Bunun da gençlere daha fazla gayret ve sorumluluk yüklediğini belirtti. Programda emeği geçenlere teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi. 

            Etkinlikte Kutsal Eemanetlerden oluşan fotoğraf sergisi ile Şeyhü’l Muharririn Ahmet Kabaklı anısına düzenlenen okuma salonu açılışı yapıldıktan sonra konuklara, öğretmenlere, veli ve öğrencilere gül takdim edildi.   

            Pilav ve kavurma dağıtımı bizzat İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ tarafından gerçekleştirildi.   

 

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

23-12-201523-12-2015

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.