ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanında yürütülen Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi Çalıştayı ilimizde başladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanında yürütülen Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi Çalıştayı ilimizde başladı.

 

Proje ile ilgili il eylem planı hazırlanmasına yönelik 13-15 Mart 2017 tarihleri arasında projenin bölge koordinasyon merkezlerinden olan Elazığ´da çalıştay düzenleniyor. 

Malatya, Batman ve Erzincan illeri ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı Çalıştayın açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Fethat EMRE, Halk Eğitim Merkezi, Bilim Sanat Merkezi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Müdürleri ile Fırat Üniversitesi, İş Kur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden temsilciler katıldılar. 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Elazığ’ın Antalya ile birlikte bu projenin koordinasyon merkezlerinden biri olduğunu ifade ederek; 

“Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi ile ilgili olarak ilimizde 3 gün boyunca katılımcılar tarafından bir çalıştay düzenlenecektir. İl Eylem Planının hazırlanacağı bu çalıştaya diğer illerden gelen katılımcılara hoş geldiniz diyorum. 

Öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğundan hareketle bakanlığımız tarafından başlatılan ve devam ettirilen bu çalıştayda bulunan değerli katılımcılar 3 gün boyunca çalışmalarını sürdürerek bir eylem planı oluşturacak, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri de bu çalışmalara katkı sağlayacaktır” dedi. 

İl Müdürü BAĞLITAŞ’ın konuşmasının ardından Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Ferhat EMRE katılımcılara çalıştayın amacı ve çerçevesi hakkında bilgi verdi.

13-03-201713-03-201713-03-201713-03-201713-03-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.