ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Konseyi Temsilcilerinin Ziyareti

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülmekte olan Demokrasi Kuşağı projesi kapsamında Avrupa Konseyi temsilcileri 08 Ocak 2015 tarihinde  İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ı makamında ziyaret ettiler.  
Avrupa Konseyi Temsilcilerinin Ziyareti

 

Avrupa Konseyi temsilcileri Malcolm Cox, Arzu Burcu Tuner ve uluslararası uzman David Kerr, 8 Ocak 2015 tarihinde Il Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, Il Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Şube Müdürü  İlhan Makinist ve Şube Müdürü Ferhat Emre ile görüştüler. Ziyaretin amacı, Demokrasi Kuşağı projesinin pilot okulu olan Tevfik Yaramanoğluİlkokulu tarafından geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılıboyunca pilot uygulamasıyapılan demokratik okul kültürünün yerleştirilmesine yönelik etkinliklerin 8 yeni okula yaygınlaştırılmasıiçin yapılacak olan çalışmalara destek vermek ve okulların proje kapsamındaki çalışmalarıkonusunda görüşlerini almaktı. Projeye dahil olan yeni okullar; Tevfik Yaramanoğlu Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, Gönül İhsan TangülüIlkokulu,  Yücel İlkokulu, Namık Kemal Ilkokulu, Kaya Karakaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ve Kaya Karakaya Fen Lisesi.  Ayrıca Hilalkent İlköğretim Okulu da kontrol okul olarak belirlendi. Etkinlikler Mayıs 2015 sonuna kadar uygulanacak.

 

Demokrasi Kuşağı adıyla anılan Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından birlikte finanse ediliyor ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı sahipliğinde Avrupa Konseyi tarafından yürütülüyor. 2011 yılında başlayan proje, evrensel değerlere dayanan demokratik vatandaşlık ve insan hakları eğitiminin güçlendirilmesi yoluyla Türkiye’de daha demokratik bir toplum hedefliyor. Proje kapsamında demokratik okul kültürünün güçlendirilmesi, alan ile ilgili eğitim ve öğretim materyallerinin hazırlanması ve Milli Eğitim Bakanlığı personelinin kapasitesinin arttırılması yönünde çalışmalar yürütülüyor. Pilot okullardaki uygulamanın önemli bir bölümünü teşkil eden demokratik okul kültürü uygulamaları ise okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, okul çalışanları ve hatta okulun bulunduğu mahalledeki esnaf ve sivil toplum örgütleri de dahil olmak üzere okulun işleyişine katkıda bulunabilecek tüm tarafların sürece aktif katılımını sağlayıp, aralarındaki iletişimi güçlendirerek okul ortamını herkes için çok daha işbirliğine açık, şeffaf, ve kucaklayıcı hale getirmek. 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.