ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aysel Öğretmenimizden Örnek Davranış

Aysel Öğretmenimizden Örnek Davranış

 

İlimiz Merkez Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Aysel BAYRAK bu yıl özel eğitim gören bir öğrencisini daha Umreye götürüyor. 

Geçtiğimiz yıl İsmetpaşa Ortaokulu’nda görev yaparken öğretmenliğini yaptığı Özel Eğitim öğrencisi Hasan GÜNGÖREN’i Umre ziyaretine götüren öğretmenimiz Aysel BAYRAK, bu yıl da yeni görev yeri olan Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda yine özel eğitim gören kaynaştırma sınıfı öğrencisi Melek SEVEN’i ailesinin de iznini alarak Umreye götürüyor. 

Umre ziyareti öncesinde okul müdürü Mustafa DEMİRBAĞ, umre ziyaretine katılacak olan öğrenci Melek SEVEN ve öğrencinin annesi ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret eden öğretmenimiz Aysel BAYRAK yapacakları umre ziyareti ile ilgili bilgi verdi. Aysel BAYRAK özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarla ilgilenmenin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ama buna rağmen her umre ziyaretinde velilerin istemesi halinde bu öğrencilere eşlik ettiğini onlarla ilgilendiğini belirtti. 

Her yıl bir Özel Eğitim öğrencisini Umre ziyaretine götüren öğretmenimiz Aysel BAYRAK’ın bu davranışı karşısında çok mutlu olduğunu ifade eden Müdür GÜRTÜRK; 

“Çocuklarımıza bir anne şefkati ile yaklaşarak, kendi çocuğuymuş gibi ilgilenen, çocuklarımızın mutluluğuyla mutlu olan, hüzünlerini paylaşan, kendi kısıtlı imkanlarına rağmen özel çocuklarımız için fedakarca davranan Aysel öğretmenime yürekten teşekkür ediyorum. 

Öğretmenimizin geçen yıl bir öğrencisini umreye götürdüğünü, bu yıl da başka bir öğrencisini yine umreye götüreceğini duyunca tanışıp tebrik etmek istedim. 

Dün akşam Bakanlığımız tarafından sosyal medya üzerinden Öğretmene Şiddete Hayır etiketiyle bir çalışma yapıldı. Öğretmene şiddete neden hayır dediğimizi herkesin görmesini istiyoruz. Dün akşam sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız paylaşımlarda öğretmenliğin, gönül işi olduğunu, öğretmenin dilinin sevgi dili olduğunu yazmıştık. 

Bugün bu yüreğe sahip, görevini sevgiyle yapan ve sevgisini öğrencilerine aktaran, karşılık beklemeden çocuğuymuş gibi öğrencilerini umreye götüren Aysel öğretmenimizleyiz. 

Ben kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Özverisinden ve öğretmenlik mesleğine olan sevgisinden dolayı. İnşallah Melek kızımızla umredeyken bizler için de ülkemiz için de duada bulunacaklar” dedi.

 16-01-201816-01-201816-01-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.