ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Fatih Projesi´ kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.

Fatih Projesi kapsamında 22 Kasım 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında yapılan protokol ile pilot okullar düzeyinde başlatılan tablet bilgisayar dağıtımı, 81 ilde eş zamanlı olarak tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.
´Fatih Projesi´ kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.

İlimizde de Elazığ Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde öğrencilere törenle tablet bilgisayar verdi.

Yapılan törene, Elazığ Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan BAĞLITAŞ, İlimizde Kasım 2011-Mart 2015 tarihleri arasında; 42 okulumuzun ağ altyapısı da tamamlanarak, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Anadolu İmam Hatip Liselerine 1.Faz kapsamında 48 adet A3/A4 çok fonksiyonlu yazıcı, 986 adet etkileşimli tahta, 8.680 adet tablet bilgisayar dağıtılmış, 1 adet uzaktan eğitim sınıfı oluşturulmuştur. Ayrıca; bu okullarımızda görev yapan 1.221 öğretmenimiz Fatih Projesi eğitimine alınmıştır.

Bugün itibari ile Fatih Projesi 2.Faz okulları 221 Meslek Lisesi ve Ortaokulda devam etmektedir. Bu okulların tamamında 221 adet A3/A4 çok fonksiyonlu yazıcı dağıtımı tamamlanmış, 584 adet etkileşimli tahtanın kurulumu ve 17 okulun ağ altyapısı tamamlanmış olup, ağ alt yapısı eksik olan diğer okullarımızın ağ alt yapı kurulumları devam etmektedir.

Ayrıca, Mayıs ve Haziran aylarında 3.407 adet, Eylül ve Ekim aylarında ise 3.647 adet tablet bilgisayar olmak üzere toplam 7.054 adet tablet bilgisayar öğrencilerimize dağıtılacaktır dedi.Fatih Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.Fatih Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.
Fatih Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.