ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bütün Koltuklar Çocukların Oldu

Bütün Koltuklar Çocukların Oldu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde bugün ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de çocuklarımız bir günlüğüne temsil makamlarına oturdular. 

Kutlamalar kapsamında Mustafa Kemal Ortaokulundan Vatan Miraç SARICA, Senanur ÖZELÇİ ve Melike ÇİTİL İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret ettiler. 

Bayram kutlamaları çerçevesinde Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Vatan Miraç SARICA Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturarak beklentilerini ve taleplerini dile getirdi. 

Özellikle Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyasının önemine vurgu yapan Vatan Miraç SARICA eğitime yapılan yatırımın aydınlığa yapılan yatırım olduğunu dile getirerek; 

“Kitap okuma alışkanlığı kazanarak derslerimizde de başarılı oluyoruz. Okuduğumuz kitaplar ufkumuzu açarak, düşünmemizi, bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Ayrıca bizler okuyarak çevremizdekileri de etkiliyoruz” dedi. 

Milli Eğitim Müdürlüğünün bugünkü sahibi Vatan Miraç SARICA ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan çalışmalar hakkında Müdür GÜRTÜRK’ten de bilgi aldı. Vatan Miraç SARICA’nın Normal eğitime geçiş çalışmaları ve yeni sınav sistemi ile ilgili olarak sorduğu sorulara cevap veren GÜRTÜRK; 

Normal eğitime geçiş ile ilgili planlamaların tamamlandığını ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tüm ilk ve ortaokullarımızın Normal Eğitime geçiş sürecinin tamamlanmış olacağını ifade etti. GÜRTÜRK yeni sınav sisteminde isteyen öğrencilerin sınava girebileceğini, mevcut öğrenci sayısının % 10’luk kısmının sınavla öğrenci alan okullara kayıt yaptırabileceğini ve sınavın 2 Haziran’da yapılacağını ifade ederek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz dedi. 

Vatan Miraç SARICA yarının büyükleri olacak bizlere bu makamı güvenle teslim ettiğiniz için teşekkür ediyorum, Türk çocukları olarak, milli manevi değerlerini özümsemiş, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış olarak görevlerimizi yapacağımızdan emin olabilirsiniz diyerek Müdür GÜRTÜRK’e teşekkür etti. 

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; 

“Sevgili çocuklar hiç şüpheniz olmasın ki, bizler yaptığımız bütün işlerde sadece sizlerin daha güzel, daha güçlü ve daha müreffeh bir ülkeye sahip olmanız için çalışıyoruz. Sizler bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız, sahip olduğumuz en kıymetli varlıklarımızsınız. 

Bizler bu koltukların sahipleri değil sadece emanetçileriyiz. Bu ülkenin geleceğinin kaderi sizlerin avuçlarında olacaktır. Siz ne kadar güçlü ve donanımlı olursanız, geçmişinizle bağlarınız ne kadar kuvvetli olursa, hayatı ve insanları ne kadar doğru okuyabilirseniz bu ülke de o kadar güçlü ve müreffeh olacaktır. 

Ben hepimize ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Özellikle Bugün Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna sahip olan Vatan Miraç SARICA adlı öğrencimizi de kutluyorum. Bizi terletmek için çalışarak gelmiş olduğunu da görüyorum. Hepinizin bir kez daha bayramını kutluyorum” dedi.

23-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-201823-04-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.