ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önder Törenlerle Anıldı

Büyük Önder Törenlerle Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılında düzenlenen törenlerle anıldı.
Eski hükümet konağı önünde düzenlenen törende Vali Ömer Faruk KOÇAK, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Atatürk anıtına çelenk sundu. Saat 09.05´te iki dakikalık saygı duruşunun ardından askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okunarak, bayraklar yarıya indirildi.
Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde devam eden törende Mezre Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Uğur Kıraç tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma ve 8. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı adına Kurmay Binbaşı Fatih Gökşin tarafından ‘Atatürk’ten Bir Anı’ konulu sunum yapıldı.
Elazığ Mezre Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin ardından şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Elazığ Valisi Ömer Faruk KOÇAK, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından verildi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.