ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferini Kutlama Programı Gerçekleştirildi.

Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferini Kutlama Programı Gerçekleştirildi.

 

100 Yıl önce destansı bir mücadele ve “Çanakkale Geçilmez” parolası ile verilen şanlı mücadelenin yıldönümü ilimizde düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. 

Zaferin 100. Yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilimizde ilk olarak Atatürk anıtına çelenk sunuldu. 

Elazığ Valisi Murat ZORLUOĞLU, Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, 8. Kolordu Komutanı Korg. Yılmaz UYAR, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin PİŞKİN, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldılar. 

Çelenk sunma töreninin ardından düzenlenen kutlama programı Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 

Saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile açılışı yapılan program Çubukbey Anadolu Lisesi Müdürü Serhat Mutlu CAVLI’nın ve Elazığ Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan ALATAŞ’ın konuşmaları ile başladı. 

Programda daha sonra günün anlam ve önemini belirten şiirler öğrenciler tarafından okunduktan sonra şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU, Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ ve  Kolordu Komutanı Yılmaz UYAR tarafından verildi. 

Program piyes, sinevizyon gösterisi ve  bando konseri ile son buldu.

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.