ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUĞA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN SEMİNER SONA ERDİ

     Projenin 3. Bileşeni kapsamında planlanan çocuklara yönelik şiddete müdahale edilmesi ve önlenmesi için alınacak tedbirlere yönelik olarak, ilk seminer ilimizde gerçekleştirildi.  
ÇOCUĞA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN SEMİNER SONA ERDİ

Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi kapsamında eğitim, 5-7 Ocak 2015 tarihleri arasında proje pilot ili olarak belirlenen Elâzığ’da gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Feyzi Gürtürk’ün hoş geldiniz konuşmasının ardından, MEB Ö.E.R.H Genel Müdürlüğü Daire Başkanı M. Fatih Köse yaptığı açılış konuşmasında, proje ve Genel Müdürlük çalışmaları konusunda güncel bilgileri, planlanan çalışmaları katılımcılar ile paylaştı.

3 gün süren etkinliğe, Elâzığ’da okullarda görev yapan 100 öğretmen-yönetici, 100 dolayında eğitim-dışı personelin yanı sıra  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, MEB-Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri, proje yöneticileri ve akademisyenlerden oluşan toplam 210 kişi katıldı.  

Aile ve okulda gözlenen, çocuğa yönelik şiddet olgusu konusunda katılımcıların farkındalık düzeylerini artırmak; çocuğa yönelik şiddetin azaltması ve önlenmesi konusunda duyarlılık geliştirmek olan 3 günlük eğitim bugün sona erdi.

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.