ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde Barınan Çocuklarımızdan Anlamlı Yardım

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde Barınan Çocuklarımızdan Anlamlı Yardım

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kimsesiz çocuklara korunma ve bakınma hizmeti veren Çocuk Evleri’nin genç sakinleri müdürlüğümüz tarafından Suriye’de okuyan öğrencilere yönelik olarak başlatılan “Elazığ’dan Suriye’ye Eğitim Eli” kampanyası kapsamında harçlıklarından biriktirdikleri ile Suriyeli kardeşlerine çanta ve kırtasiye yardımında bulundular. 

Elazığ Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Nadir ÖZHAN, Müdür Yardımcısı M.Ali ÇAKIR ve çocuk evi sakini öğrenciler harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları çanta ve kırtasiye malzemesini Suriyeli kardeşlerine teslim edilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’a teslim ettiler. 

Çocuk Evlerinde kalan kimsesiz çocukların harçlıklarından birikim yaparak yaptıkları yardım karşısında duygulandığını ifade eden Müdür BAĞLITAŞ; 

“Okullarımızda Umudumuz Kardeşliğimiz parolası ile Suriyeli çocuklara yardım amacıyla başlatmış olduğumuz “Elazığ’dan Suriye’ye Eğitim Eli” kampanyamıza Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımızın yapmış olduğu bu destek beni hem onurlandırdı, hem de duygulandırdı. 

Yaklaşık 40 gün önce yine müdürlüğümüz tarafından 2 tır dolusu okul malzemesi bizzat tarafımdan Suriye’ye götürülerek oradaki yetkililere teslim edildi. 

Orada gördüğüm manzara kelimelerle anlatılacak gibi değildi. Yıkık dökük ve mermi izleriyle dolu okul binaları tamamen boş ve kullanılamayacak durumdaydı. Elazığ’a döner dönmez başlattığımız yeni bir kampanya ile hiç olmazsa orada okumaya çalışan çocuklarımıza çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunarak eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sağlamaya karar verdik ve bu kampanyayı başlattık. 

Bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan yüreği güzel çocuklarımızın başlatmış olduğumuz bu kampanyaya harçlıklarından biriktirdikleri ile yapmış oldukları bu katkı, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi olmuştur. 

Ben hem çocuklarımıza hem de yöneticilerine teşekkür ediyor, yaptıkları bu yardımın bizler için ne kadar değerli olduğunun bilinmesini istiyorum dedi. 

 12-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.