ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımız İçin Deprem Sonrası Psikolojik Destek Çalışmalarımız Devam Ediyor.

Çocuklarımız İçin Deprem Sonrası Psikolojik Destek Çalışmalarımız Devam Ediyor.

Uzmanlarımız tarafından çocuklarımız için afet sonrası psikososyal destek hizmetleri verilmeye başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un talimatı ile ilimizde Psikososyal Müdahale Etkinlikleri kapsamında çalışmalara başlandı. Bakanlığımız tarafından ülkemizin çeşitli bölgelerinde görev yapan psikolog, sosyolog ve rehber öğretmenden oluşan kalabalık bir ekip ilimize gönderildi.

İlimizde meydana gelen deprem felaketi nedeni ile evlerine giremeyen, kaygı, stres, kapalı yer fobisi gibi psikolojik sorunlar yaşayan çocuklarımızı psikolojik destek amacıyla başlatılan çalışmalar akşam saatlerinde yapılan program çerçevesinde öğrenci ve çocuk yoğunluğunun olduğu tüm okullarımızda yürütülüyor.

Psikolojik desteğin fiziksel destek kadar önemli olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un talimatı ile başlatılan çalışmalar kapsamında çocuklarımızın yaşadığı korkunun travmaya dönüşmemesi için PDR uzmanlarımız tarafından çocukların korkularını dile getirmesi ve işleyebilmesi için oyun terapisi alanları kuruluyor. Çocukların kitapla, masalla, oyunla korkuyu yenmeleri için uzman olan rehber öğretmenlerimiz kitap okuyarak, oyun oynatarak, masal anlatarak çocuklarımıza duygusal destek vermek için çalışmalar yapıyor.

Müdürlüğümüz Rehberlik ve Araştırma Merkezinin koordinasyonunda yürütülen çalışmalar her gün çocuklarımızın barındığı okul ve pansiyonlarımızda yapılmaya devam edilecek. Ayrıca yine Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görev yapan uzmanlarımız tarafından tüm çocuk ve vatandaşlarımıza psiko sosyal destek sağlanmaya devam edecek.

28-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-202028-01-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.