ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Hanımefendi Emine ERDOĞAN´ın Başlattığı Okuryazar Seferberliği

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Hanımefendi Emine ERDOĞAN´ın Başlattığı Okuryazar Seferberliği

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK yazılı bir açıklama yaptı. GÜRTÜRK açıklamasında; 

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır. 

 Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. 

 Okuryazarlık Seferberliğinin ilk dönemi 5 Şubat 2018 ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri organizasyonunda yürütülecek olup,  Okuma yazma bilmeyenlerin 05-19 Şubat 2018 tarihleri arasında il/ilçe Halk Eğitimi Merkezlerine bireysel ve toplu olarak doğrudan yapılabileceği gibi bilişim teknolojisi kullanılarak da yapılabilirler. Ayrıca merkezlerden uzak yerleşim birimlerinde ikamet edenler, bulundukları yerdeki muhtarlıklar ve Bakanlığa bağlı okul veya kurum müdürlüklerine başvuruda bulunabilirler. Muhtarlık, okul veya kurum müdürlükleri, yapılan başvuruları belirli aralıklarla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları gerekmektedirler. 

Kampanyaya ilişkin çalışmalar ilimiz okul/kurum müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla etkin bir şekilde yürütülecektir” dedi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.