ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini Tercih Edecek Olan Öğrenciler Burslu Okuyacak.

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini Tercih Edecek Olan Öğrenciler Burslu Okuyacak.

 

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Elazığ İmam Hatip Platformu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı. 

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 430 ve üstü TEOG puanıyla tercih edip yerleşen 34 öğrenciye 4 yıllık eğitim – öğretim hayatları boyunca ayda 100 TL, bir eğitim – öğretim yılında 800 TL burs verilmesini yürütmek üzere Elazığ İmam Hatip Platformu ile Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında bir protokol imzalandı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, İmam Hatip Platformu Başkanı Turgut TUNÇ, Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Oktay AĞ ve Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa SERDAR’ın bir araya geldiği işbirliği protokolü imza programından önce Müdür BAĞLITAŞ kısa bir açıklama yaparak; 

“İmam Hatip Liselerimizin tercih edilebilirliğini arttırmak amacıyla müdürlük olarak yaptığımız çalışmaların yanında okullarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızda  teşvik edici çalışmalar yapmaktadırlar. İmam Hatip Okullarımızda eğitimin kalitesini yükseltmek, bu okullarımızın tercih edilebilirliklerini arttırmak amacıyla Elazığ İmam Hatip Platformu ve Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lise’miz bugün bu birlikteliğin ve işbirliğin güzel bir örneğini sergilemek için bir araya geldiler. 

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine bu yıl yerleşecek olan öğrencilerimizden, yerleştirme puanı 430 ve üzeri olan toplam 34 öğrencimize her ay 100 TL burs bağlanacak ve bu burs her yıl 8 ay olmak üzere dört yıl boyunca kendilerine ödenecektir. 

Elazığ İmam Hatip Platformu Başkanı Turgut TUNÇ bursu sağlayacak hayırseverler ve işadamlarımızla koordinasyonu sağlayacak, Cumhuriyet Kız Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz ise çocuklarımıza ödemelerini yapacaktır. 

Ben hem İmam Hatip Platformuna hem de Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğümüze bu güzel işbirliği için teşekkür ediyor, bu işbirliğinin diğer okullarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız arasında da devamını diliyorum dedi.

13-06-201713-06-201713-06-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.