ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremzede Öğrencimizin Doğum Günü Dileğini Gerçekleştirdik.

Depremzede Öğrencimizin Doğum Günü Dileğini Gerçekleştirdik.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) Doğum Günü Hediyesi için başvuran öğrencimizin talebi Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK tarafından karşılandı.

Cumhuriyet Ortaokulu 6. Sınıf öğrencimiz Serva Zişan  CİMER'e yaptığı başvuruda;

14 Mayıs 2020 gününün doğum günü olduğunu, bu nedenle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ders çalışabilmek için bir tablet isteğinde bulunmuştu. CİMER'e yazdığı mesajla doğum günü hediyesini isteyen, ancak kardeşini de unutmayan onun içinde ayrıca hediye isteyen Serva Zişan'ın talebi Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK2e ulaşınca GÜRTÜRK derhal harekete geçti.

GÜRTÜRK Serva Zişan ve kardeşi Eyyüp Eymen için 2 tablet, oyun setleri ve kırtasiye malzemesi ile okuma kitaplarının yanında doğum günü pastasını da alarak küçük öğrencimizi evinde ziyaret etti.

Serva Zişan'ın evine doğum günü pastasını da alarak giden Müdür GÜRTÜRK hem çocuklarımıza hediyelerini verdi, hem de doğum gününü kutlayarak bir süre sohbet etti.

Babasından gizli olarak annesiyle CİMER'e başvuruda bulunan Serva Zişan Müdür GÜRTÜRK'ün sürprizi karşısında heyecanına hakim olamazken sevincini ve şaşkınlığını sözleriyle dile getirdi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yaşanan depremden dolayı ailenin evinin yıkıldığını, sıkıntılar yaşadığını belirterek;

 "Depremzede öğrencimizin CİMER'e yazdığı, doğum günü için tablet isteği bize iletildi. Cumhurbaşkanımız adına öğrencimizin evine giderek doğum günü pastasını kestik, tabletini hediye ettik." dedi.

Gürtürk, "Elazığ Her Yerde Okuyor Projesi" kapsamında öğrencilere dağıttıkları kitaplardan da Kaya'ya kitap hediye ettiklerini ifade ederek, "Öğrencimiz böyle bir sürprizi beklemiyordu. Arkadaşlarımızla çocuğumuza sürpriz yaparak mutlu olmasını sağladık." diye konuştu.

Serva Zişan Kaya da tablet isteğinin karşılanmasından dolayı sevinçli olduğunu söyledi.

"Depremden dolayı evimiz yıkıldı, babam da işsiz kaldı. 3 kardeş olduğumuz için babam bana tablet alamadı. Cumhurbaşkanımızdan bir umut ile tablet istedim. Geleceğinden de umutluydum. Hem tablet getirdiler hem de doğum günümü kutladılar. Çifte mutluluk yaşadım." diyen Kaya, ayrıca kitap da hediye edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Baba Erhan Kaya ise kısının istediğinin karşılanmasından mutluluk duyduğunu aktardı.Kaya, "Sağolsun yetkililer konuya duyarsız kalmamışlar. Kızıma çifte mutluluk yaşattılar. Hem doğum gününü kutladılar hem de tabletini teslim ettiler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

15-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-202015-05-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.