ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Öğrenci Başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığımızca yürütülen ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına bu öğretim yılında da devam edilecektir.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında; Ortaokullar, Ortaöğretim Kurumları ve Açık Öğretime kayıtlı öğrencilere yönelik örgün eğitim kurumlarımızda, Ortaöğretimden mezun olan öğrencilere yönelik ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü sorumluluğunda yıllık olarak Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılacaktır.

 Ortaokul ve Liselerde eğitim gören öğrencilerimiz ile Açık Öğretim öğrencileri ve mezun durumdaki öğrencilerin Destekleme ve Yetiştirme Kurs başvuruları ile ilgili olarak;

1-Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapabilecekler,

2-Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilecekler,

3-Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile de kurs başvurusunda bulunabileceklerdir.

4-Mezun durumdaki öğrenciler ise T.C.Kimlik Kartı ve lise diploması ile birlikte Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvurabileceklerdir.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğrenci müracaatları 19 Eylül 2019 tarihinde başlayıp, 23 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecektir.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.