ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Benim İşim Projesi Saha Ziyaretleri Başladı

Dijital Benim İşim Projesi Saha Ziyaretleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında halk eğitimi merkezlerinde öğrenim gören kadınlara dijital okuryazarlık ve meslekî alanlarda eğitimler vererek dijital becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanması amacıyla Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Manisa, Mersin, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde belirlenen halk eğitimi merkezlerinde "Dijital Benim İşim Projesi" yürütülüyor. 

Proje kapsamında Dijital Vatandaşlık Eğitimi kursunda bilgisayarın temel özellikleriyle kullanımı,  dijital ortamda içerik üretme, elektronik haberleşme yöntemleri, sosyal medya kullanımı, bilgi ve veri güvenliği,, dijital etik ve bilinçli bilgi iletişim teknolojisi kullanımı, arama motorları ve kullanımı,  Web sitesi kavramı ve amacına uygun kullanımı, mobil imkânlar ve hizmetlerden faydalanma gibi eğitimler veriliyor.   

Dijital Benim İşim Projesi Dijital Pazarlama eğitiminde kursiyerlere Dijital pazarlamanın temelleri, İnternet sitesi yönetimi, Sosyal medya yönetimi,  Görsel Üretimi ve yönetimi, Mobil pazarlama stratejileri, Dijital pazarlamada güncel stratejiler, E-posta pazarlama, E-ticarete ilişkin elementlerin neler olduğunu bilmesi ve yönetebilmesi, Dijital medya planlaması yapabilmesi amaçlanmaktadır. 

2021 ve 2022 yıllarında Elazığ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam sanat Okulunda Dijital Benim İşim Projesi Dijital Pazarlama alanında 4 kurs açılarak 55 kursiyere, Dijital Benim İşim Projesi Dijital Vatandaşlık Eğitimi alanında 16 kurs açılarak 207 kursiyere eğitim verildi. 

Projeye yönelik ilgi ve motivasyon katkı sağlamak amacıyla ilimize gelen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Proje Koordinatörü Burcu EVREN, Türkiye Vodafone Vakfı Müdürü Ayşegül ERTOK, Benchmark Genel Müdürü Ali AY,  Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda eğiticileri le proje değerlendirme toplantısını yaptıktan sonra İl müdürümüz Mehmet YİĞİT'i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.