ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ Elazığ´da...

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ Elazığ´da...

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ ilimizi ziyaret ederek, İl Müdürümüz Sayın Feyzi GÜRTÜRK ile birlikte Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda inceleme ve temaslarda bulundu. 

            Halit Hoca İmam-Hatip Ortaokulu, Hacı Hulusi Yahyagil  İmam-Hatip Lisesi, Şht. Cüneyt Bankur İmam-Hatip Ortaokulu, Şht. Sezer Aydemir İmam-Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek okullarda incelemelerde bulundu.

            Ardından Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde İlimizdeki din kültürü ve ahlak bilgisi  öğretmenleriyle   Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı’na katıldı.

           İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Okullarımızda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve meslek dersleri öğretmenleri olarak burada bulunuyorsunuz. Benim sizden naçizane isteğim geçen hafta LGS sonuçları yayınlandı. Benim isteğim çocuklarımızın yüreklerine dokunmanız, gönüllerine dokunmanız. Eğer onlar sizi severlerse inanın dersi de severler ve seveceklerdir. Nottan ziyade benim istediğim çocukların yüreklerine dokunalım. Onların bizi sevmeleri yönünde olsun. Temkinimiz şöyle olmasın; kızım bunu yap, oğlum bunu yap, dersini çalış notlarımız çok düşükten ziyade bizler örnek olarak onların gözünde ne olacağımızı gösterelim. Hepimizin hayatında gerçekten de bir öğretmenimiz idoldür. Onları örnek almışızdır, onlar gibi olmak için gayret ve çaba sarf etmişizdir. Benimde sizden istirhamım okullarınızda örneğiniz kim denildiği zaman kim buradaki öğretmenini denildiği zaman evet Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenim veya meslek dersleri öğretmenim bizim idolümüz, bizim gözümüzde örnek aldığımız kimse olarak görünmesini ve bu şekilde kabul görünmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

          Ardından  söz alan genel müdürümüz  Nazif YILMAZ,

       İmam Hatip Liselerimiz büyük bir ihtiyaçtan dolayı açılmış, köklü eğitim kurumlarıdır. Nitelik açısından her geçen yıl daha iyiye gitmekte, öğrenci kalitesi açısından da yükselen bir grafik sergilemektedir. İmam Hatipli olmak, önder olmayı, liderliği gerektirir”

       Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz , “Elazığ merkezde 6 Anadolu İmam Hatip Lisesi var. Türkiye’de şu anda bin 606 İmam Hatip Lisesi, geri kalanı İmam Hatip Ortaokulu. Toplamda Türkiye genelinde 1 milyon 391 bin öğrenci, İmam Hatiplerde eğitim görüyor. Meslektaşlarımın çok merak ettiği, Türkiye’de İmam Hatip sayısı öğrencisi çok denildiği bazen denildiğini duyar gibi oluyorum. Ama o arkadaşlarımızın bilmediği bir sayı var, bir oran var. Türkiye’de 28 Şubat süreci henüz başlamadan veya tam başladığı günlerde İmam Hatip Liselerine, ortaokullarına devam eden öğrenci sayısı ve oranı %9.18’idi” şeklinde konuştu.


Ardından Genel Müdürümüz ‘’Kur’anı Kerim Öğretim Teknikleri ‘’ konusunda öğretmen ve idarecileri bilgilendirdi.

31-12-201831-12-201831-12-201831-12-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.