ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Destek Noktaları Hizmete Girdi

EBA Destek Noktaları Hizmete Girdi

Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı pandemi sürecinde internet erişimi olmayan öğrencilerimizin Uzaktan Eğitim sürecinden uzak kalmamaları amacıyla tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de EBA Destek Noktaları oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde kurulan 5200 EBA Destek Noktalarının tanıtımı gerçekleştirildi. Canlı yayın ile 81 ile bağlanan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un bizzat katıldığı tanıtım toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK aşağı Demirtaş Konteynır kentinde kurduğumuz Destek Noktasından katıldı.

24 Ocak tarihinde yaşanan Elazığ depremi nedeni ile konteyner kentte kalan ve internet erişim imkanı olmayan 250 öğrencimizin yararlanabileceği EBA Destek Noktasında düzenlenen programda öğrencilerimiz ile bir araya gelen Müdür GÜRTÜRK;

Salgın nedeni ile okullarımızın yüz yüze eğitime başlayacakları süreye kadar Uzaktan Eğitim ile öğrencilerimize ulaşmaya devam edeceğiz. Hem EBA TV üzerinden hem de internet üzerinden EBA Protalından öğrencilerimiz telafi eğitimlerini ve Canlı derslerle diğer eğitimlerini sürdürmeye devam edecekler.

Ancak bu süreçte internet erişim imkanı olmayan öğrencilerimizin varlığını da biliyoruz. Özellikle dezavantajlı mahallelerimizde ve köylerimizde bu çocuklarımıza ulaşmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.

Bu süreçte ilk olarak televizyonu ve internet bulunmayan aile ve öğrencilerimizin tespitini yaptık. Daha sonra Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda bu çocuklarımızın eğitimlerini uzaktan sürdürebilmeleri için EBA Destek noktalarının kurulumuna başladık.

Bugün itibari ile 3 EBA Destek Noktamız çocuklarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Arkadaşlarımız birkaç gün içinde bu sayıyı 90'a çıkarmayı hedefliyorlar. Biz müdürlük olarak hem okullarımıza hem de bu konuda çalışan arkadaşlarımıza gerekli her türlü desteği vereceğiz. Tek öğrencimizin bile uzaktan eğitim sürecinden mahrum kalmasını istemiyoruz. Ülkemiz şu anda uzaktan eğitim sürecini bu kapasitede yürütebilen iki üç ülkeden biridir.

Yüz yüze eğitim süreci başlayana kadar çocuklarımızın oluşturacağımız destek noktalarından faydalanabilmeleri için her türlü tedbiri alıyoruz dedi.

Tanıtım programı kapsamında illerle canlı bağlantı gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'ta yeni eğitim öğretim yılında da tüm imkanlarıyla öğretmen ve öğrencilerimizin yanında olacaklarını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.