ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim- Bir-Sen’den Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına Destek

Eğitim- Bir-Sen’den Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyasına Destek

 

Müdürlüğümüz tarafından başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor Kampanyası büyüyerek devam ediyor. 

Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, okuma kültürünü geliştirmek,  çocuklarımızı ve ailelerimizi kitapla buluşturmak, okuyan, okuduğunu anlayan, sorgulayan ve öğrendiklerini önce davranış sonra da bilinç haline dönüştüren, bilgili ve birikimli bir nesil yetiştirmek üzere başlattığımız kampanyaya ilgi büyüyerek devam ediyor. 

Kampanyamıza bir destekte önemli sivil toplum örgütlerimizden biri olan Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesinden geldi. 

Eğitim-Bir-Sen kampanyamıza kitap desteğiyle katkıda bulunarak önemli bir toplumsal sorumluluk projesine imza atmış oldu. 

Bugün müdürlüğümüzü ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim BAHŞİ ve yönetim kurulu üyeleri yanlarında getirdikleri kitapları öğrencilerimize dağıtılmak üzere müdürlüğümüze teslim ettiler. 

Örnek davranışı nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesini ve Yönetim Kurulunu tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK yaptığı açıklamada; 

Okuyan, yorumlayan, bilgiyi bilince dönüştüren bir neslin yetişmesinde kitaplar hayati bir önem taşımaktadır. Okumanın bir kültür olduğunu, kitapların zihnin aynası olduğunu öğrencilerimize anlatmak, özümsetmek zorundayız. Hepimiz biliyoruz ki yaşadığımız çağ artık sanayi çağı değil, bilgi çağıdır. Bilgiden daha üstün, daha pahalı  ve daha kuvvetli hiçbir şey yok. 

Bizim çocuklarımızın ve ailelerimizin bu değerli hazineye ulaşırken biraz motivasyona ve teşvike ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. Kampanyamız bu amaçla başladı ve İnşallah meyvelerini vererek daha da büyüyecektir. 

Ben kampanyamıza katkılarından dolayı  Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı Sayın İbrahim Bahşi ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim BAHŞİ’de kampanyanın başlatılmasından dolayı İl Müdürü GÜRTÜRK ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum diyerek yaptığı açıklamada; 

Yapılan çalışmalarda şu gerçeği gördük ki, çocuklarımız bırakın kitap okuma saatlerini, okulda geçirdikleri zamanın neredeyse iki katı fazlasını televizyon ve bilgisayar başında geçiriyorlar. Bu sonuç hepimiz için ürkütücü ve üzücüdür. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlattığı bu kampanyanın başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. Bu nedenle çorbada tuzumuz olsun diyerek bizlerde bu kampanyaya destek olmaya, omuz vermeye karar verdik. İnşallah kampanya olumlu meyvelerini orta vadede verecek ve büyüyerek devam edecektir” dedi.

 

Konuşmaların ardından Müdür GÜRTÜRK kitapları teslim alarak, programa katılan basın mensuplarımıza da imzalı kitap hediye etti.

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.