ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim Değerlendirme ve Kurum Müdürleri Toplantısı" İl Müdürümüz Mehmet YİĞİT'in Başkanlığında Gerçekleştirildi.Cemil Meriç Toplantı Salonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri,  merkez ilçede bulunan tüm kademelerdeki resmi okul ve kurum müdürleri katıldılar.

Eğitim Yönetimi, İletişim, Etkili Liderlik, Bir Hizmet Örgütü Olarak Okul Yönetimi, Yönetici Geliştirme Programları, Okul Müdürünün Sorumlulukları ve Kurumsal Birliktelik konularında okul müdürleri ile bilgi paylaşımında bulunan müdür YİĞİT, iletişimin olmadığı bir yerde yönetim ve örgütten söz edileme diyerek;

"Okullarımız toplumun eğitim ihtiyacını karşılayabilmek için kurulan birer hizmet örgütüdür. Bizlerin asıl sorumluluğu da toplumun eğitimidir. Bu rolümüzün dışında kendimize başka rol aramamıza gerek yoktur. Asli işimizi yapmamız hem bizim hem de kurumumuz için daha faydalı olacaktır.

Eğitimciler olarak bizim asıl hedefimiz kitlesel eğitimdir. Bireysel öğrenci başarıları elbette değerlidir ancak başarıyı genele yayamadığımız müddetçe gerçek bir başarıdan söz edemeyiz. Bir öğrencinin değil bütün öğrencilerin başarısı önemlidir. Bir öğrencinin değil, tüm öğrencilerin akademik, sosyal kültürel veya sportif başarılarına odaklanmalı, tüm öğrencilerin başarısı için çalışmalıyız.

Okul müdürlerimiz toplumun karşısında yön açıcı, bilgilendirici ve yol gösterici olmalıdır. Hepimiz biliyoruz ki kişinin yapabilecekleri ile yapması gerekenler arasında her zaman bir boşluk oluşur. Bu boşluğu yetişme, gelişim ve gayretle doldurabiliriz.

Bir okul müdürü yeri geldiğinde lider, yeri geldiğinde de idareci olabilmelidir. Biz okul müdürlerimizden kurumları içi rutinin dışında hayaller kurmalarını istiyoruz. Kişiliğiniz açısından sürdürülebilir süreçleri yönetmenizi, birlikte çalıştığınız insanların güvenini kazanmanızı, öğretmenlerinizle iyi ve etkili bir iletişim kurmanızı ve herkesin tek nefes olmasını sağlamanızı istiyoruz. Başarı ancak bu yolla elde edilir.

Hepinizden isteğim konfor alanlarınızdan çıkarak kendinizi yenilemeniz, geliştirmeniz ve kendinize yeni hedefler belirlemenizdir" dedi.

Müdür YİĞİT okul ve kurum müdürleri ile toplantıların toplu veya çalışma gurupları şeklinde yapılmaya devam edeceğini ifade ederek, rutinin dışında okul ziyaretleri yaptığını ve bu ziyaretlerinde  süreceğini belirtti.

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.