ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumları Müdürleri II. Dönem Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

Eğitim Kurumları Müdürleri II. Dönem Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüze bağlı her tür ve derecedeki resmi ve özel eğitim kurumların müdürlerinin katılımı ile Eğitim Kurumları II. Dönem Kurul Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı toplantı Cemil Meriç Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda okul ve kurum müdürlerine hitap eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK okul müdürlerinden beklentilerini, Elazığ’ın eğitim alanındaki hedeflerini ve yapılacak olan proje ve çalışmaların detaylarını paylaştı.

GÜRTÜRK okul ve kurum müdürlerine yaptığı konuşmada;

Çocuklarımıza; ruh, ideal, ahlak, özgüven ve tevazu (başkasına saygı) kazandıran eğitim vermeliyiz.

Talim ve Terbiye eğitimin iki ayağıdır. Çocuklarımıza öğretimin yanında iyi insan olmanın da eğitimini vermeliyiz. Bu iki ayaktan biri eksik kalırsa yaptığımız hiçbir çalışma faydalı olmaz.

Çocuklarımızın Vizyonunun dünya olması lazım. Evrensel düşünebilmeliler. Bizim çocuklarımız dünyanın her yerinde kendi işini yapabilmeliler

Biz kendi kendimizle değil dünyayla rekabet halinde olan bir ülkeyiz. Yanımızdaki yöremizdeki şehirlerle değil dünyayla rekabet halinde olabilmenin yollarını bulmak zorundayız.

Gelecekte ülke olarak dünyada saygın bir yer edinmek istiyorsak bunun yolu ancak ve ancak eğitimle olur.

Ülkenin geleceği iyi yetiştirdiğimiz çocuklarımıza bağlıdır. İyi eğitim görmüş, kendini yetiştirmiş, ufku geniş, geleceği okuyabilen bir nesil ancak dünyada söz sahibi olmanın anahtarı olabilir.

Yönetimde temel felsefemiz; sevgi ve saygıyı merkeze alan, ezber bozan uygulamaların olduğu, yenilikçi bakış açılarına sahip, demokratik ve çoğulcu bir yönetim anlayışı olmalı

Eskinin yönetim sistemleri ile değil, yaşadığımız bilim, bilgi ve teknoloji çağının modern yöntemleriyle ancak başarılı bir yönetim sergileyebilir sonuç odaklı çalışabiliriz. Bunun yolu da eğitimciler olarak kendimizi yetiştirmekten, yenilemekten ve yeni fikirlere açık olmaktan geçer” dedi.

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK okul ve kurum müdürlerine hitabının ardından yöneticilerimizin fikirlerini de alarak ikinci eğitim döneminde yapılacak olan çalışmaların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.