ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Özel Ödülü Elazığ´a Geldi.

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Özel Ödülü Elazığ´a Geldi.

 

Bu yıl altıncısı düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Bakanlık Özel Ödülünü Kazandı.

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Teknolojik Eğitim Sistemi” (TES) isimli proje Bakanlığımız tarafından ödüle layık görüldü. 

Türkiye genelinde 16 ilin ödül alabildiği Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışması kapsamında ödül alan kurumsal ve bireysel ekipler Ankara’da Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un katılımı ile ödüllerini aldılar. 

Ankara’da bugün başlayan Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde, 6. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bakanlık Ödül Törenine Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ile birlikte Şube Müdürü Fatih KÖMÜRLÜ ile proje ekip üyeleri Murat YILDIZ, Ali ATEŞ, Kutsal YILMAZ, Tekin MURAT ve Ceyda AKILLI katıldılar. 

        Ödül alan çalışmaların tanıtımının yapıldığı video gösteriminin ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk başarılı ekiplere ödüllerini verdi. 

            Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK ödül töreniyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; 

“Elazığ olarak eğitim çıtamızı daha yukarılara çıkarmak, Elazığ’ı eğitim alanında hak ettiği yere getirmek amacıyla çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. 

Bu yıl AR-GE birimimiz 50 civarında yeni proje geliştirerek bu projeleri okullarımızda uygulamaya başladı. Öğrenci başarısını arttırmaya yönelik projelerin yanında öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif başarılarını arttırmaya yönelikte çalışmalara ağırlık veriyoruz. 

Elazığ tarihi, sosyal ve kültürel yapısı, sanata ve eğitime değer veren yapısıyla ülkemizde bir değer önemli bir markadır. 

Bu markayı eğitim alanında kıymetlendirmek, tanınır hale getirmek de bizim görevimizdir. Bugün Bakanlığımız tarafından Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünü tevdi edilen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü bunun önemli bir göstergesidir. Bu ödül Bakanlığımızın en prestijli ödüllerinden biridir. Projemize emek veren katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Programda en prestijli ödül olan Bakanlık Özel Ödülü Elazığ´a verildi.


02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.