ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Dönüşüm Programı Toplantısı Gerçekleştirildi.

  İlimiz Valisi Sayın Ömer Faruk KOÇAK’ın Başkanlığında tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen “Eğitimde Dönüşüm Programı” toplantısı bugün Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  
Eğitimde Dönüşüm Programı Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yaptı.

 Müdür BAĞLITAŞ konuşmasında yönetici  görevlendirme süreci hakkında bilgi verdikten sonra;

 "Başta ben de dahil olmak üzere hiçbir eğitim yöneticisinin başarısız olma gibi bir şansının veya başarısız olma ihtimalinin söz konusu olmadığını, kesinlikle ve yüzde yüz başarılı olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Başarısız olunduğunda hiçbir mazeretin kabul görmeyeceğini de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çünkü 14 Mart 2014 tarihinde yayınlanan 6528 Sayılı Kanunla eğitim kurumlarındaki yöneticilikler müktesep hak, kazanılmış hak olmaktan çıkarılmış olup, bundan sonra sadece görevlendirme şeklinde yürütülecektir.

Değerli Meslektaşlarım;

Bütün dünya değişirken biz eğitimci ve eğitim yöneticilerinin değişmemesi, gelişmemesi ve yeniliklerden uzak durması düşünülemez. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

 Özellikle dikkatinize ve hassasiyetle ilginize sunmak istediğim birkaç hususu belirterek sözlerimi bitireceğim.

 

1-Öğrencilerimizi, toplumumuzu kemiren zararlı alışkanlıklardan korumak için özellikle büyük bir gayret ve dikkat içerisinde olunması,

2- Okul ve öğrenci güvenliği ile ilgili konularda emniyet güçlerimiz ile işbirliği içerisinde çalışılması,

3-Taşımalı Eğitimde kontrol ve denetimlerin sürekli olarak yapılması, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önceden önlenmesi,

 4-Eğitim kurumlarımızda ortaya çıkabilecek önemli konuların vakit kaybedilmeden müdürlüğümüz ile paylaşılması,

 5-Öğrenci velileri ve diğer paydaşlarımıza iyi muamele edilmesi,

6- Okullarımızda temizlik ve düzeninin çok iyi tutulması gerekmektedir.

 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının sonunda Beyaz Bayrak alan 31 okulumuza Beyaz Bayrakları takdim edilirken, Sayın valimizin bütün okullarımızdan Beyaz Bayrak beklediğini burada sizlere hatırlatmak istiyorum.

 Sözlerime son verirken özellikle Sayın Valimize eğitime verdiği destekten ve gösterdiği ilgiden dolayı şükranlarımı sunuyor, siz değerli meslektaşlarıma başarılar diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ’ın konuşmasının ardından söz alan ilimiz Valisi Sayın Ömer Faruk KOÇAK, yeni görevlendirilen tüm eğitim yöneticilerine başarılar diledikten sonra yaptığı konuşmada, Elazığ’da eğitim alanında bir değişim ve dönüşümün gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade ederek;

 İlimizde eğitim alanında yaşanacak olan bu değişimin ve dönüşümün öncüleri sizler olacaksınız. Bu görevlere getirilen bütün eğitim yönetici arkadaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Bugün burada olmanızın sebebi bizim size olan inancımız ve güvenimizdir.

 Sizlerin eğitimde yeni bir atılımı gerçekleştireceğinize inanıyoruz. Bu nedenle de yapacağınız bütün başarılı çalışmalarda ve iyi işlerde sizlerle beraber olacağız.

 İlimizin eğitim alanında elde edeceği bütün başarıların içerisinde sizler olacaksınız. Yapmış olduğumuz 4 yıllık görevlendirme sonucunda başlamış olduğunuz bu görevde başarılı çalışmalarınızı ödüllendireceğimiz gibi, performansınızı da yakından takip edeceğiz.

 Bizim size olan güvenimiz siz değerli eğitim yöneticilerinin becerilerini ölçmeyeceğimiz anlamına gelmemelidir. Çünkü yapacağımız bu beceri ölçümleri güvenimizin daha da pekişmesini sağlayacak, sizlerin moral ve motivasyonunu en üst seviyede tutacaktır.

 Okul müdürlerimizin performanslarını değerlendirirken  yararlanacağımız bazı performans göstergeleri de olacaktır. Bunlar;

 Beslenme Dostu Okul Projesi,

 Fiziksel Aktiviteler,

 Çocuk İstismarı,

Vücut kitle Endeksi Ölçümleri,

 Uyuşturucu ile etkin mücadele,

 Değerler Eğitimi,

 PISA Sınavları,

 Beyaz Bayrak Projesi ve Anne Kantinleri gibi önemli çalışmalar olacaktır” dedi.

 İlimiz Valisi Sayın Ömer Faruk KOÇAK’ın konuşmalarının ardından “Eğitimde Dönüşüm Programı” toplantısı sona erdi.

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.