ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Belediyesi Anaokulundan Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerimiz İçin Anlamlı Proje

Elazığ Belediyesi Anaokulundan Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerimiz İçin Anlamlı Proje

Elazığ Belediyesi Anaokulu tarafından Özel Eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimiz için “Gölgem Ol” isimli bir proje başlatıldı.

Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın akranları ile iletişimlerini arttırarak kendilerini toplumda değerli hissetmelerini sağlamak ve özgüvenlerini geliştirmek amacıyla hazırlanan projede hedef olarak;

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin diğer öğrencilerle yapacakları ortak etkinlikler yoluyla etkileşimlerini arttırmak, bu çocuklarımızı ailelerinin daha iyi tanımasını sağlamak, çocuklarla aileleri arasında etkili iletişim kanalları açmak olarak belirlendi.

Proje kapsamında Elazığ Belediyesi Anaokulu Müdürü Taner GENÇ ve proje yürütücüsü öğretmenler Semiha RİZELİ ile burcu Sevilay GÖNÜLTAŞ özel eğitim öğrencileri ile Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret ettiler.

Proje hakkında Müdür GÜRTÜRK’ü bilgilendiren proje yürütücüleri projenin amacı ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdiler.

Kendisini ziyarete gelen öğrencilerle de ilgilenen Müdür GÜRTÜRK’e çocuklarda güzel bir sürpriz yaparak “Gölgem Ol” projesi kapsamında kendi hazırladıkları kurabiyeleri ikram ettiler.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Elazığ Belediyesi Anaokulu tarafından hazırlanan projeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek;

Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımız için daha çok çalışmamız, daha özenli ve dikkatli olmamız gerekiyor. Bu çocuklar cennetin anahtarını taşıyan çocuklarımız.  Onları anlamanın yolunu ararken, onların da kendilerini ifade edebilmelerine yardımcı olmalıyız. Ben bu güzel proje için hem öğretmenlerimizi hem de müdürümüzü kutluyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” dedi.

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.