ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Belediyesi ile Anadolu Masalları Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Elazığ Belediyesi ile Anadolu Masalları Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Öğrencilerimizin Anadolu Masalları hakkında bilgilendirilmeleri, masal aracılığıyla hayal güçlerine, kalplerine ve ruhlarına dokunuşlarla fark yaratacak eğitimler düzenlenmesini ve profesyonel masal anlatıcısı öğretmenlerle bu masalların özel anlatımlarının yapılamasını, dededen toruna, geçmişten geleceğe bir köprü oluşturulmasını amaçlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Anadolu Masalları Projesi kapsamında Elazığ Belediyesi ile iş birliği protokolü imzaladık.

Protokol kapsamında Elazığ Belediyesi tarafından inşa edilen Köy Kent alanı içerisinde bulunan müstakil bina "Elazığ Belediyesi Anadolu Masal Evi" olarak müdürlüğümüze tahsis edildi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından imzalanan protokol kapsamında müdürlüğümüze tahsis edilen masal evinde müdürlüğümüz tarafından Anadolu Masalları ve eğitim öğretim faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk;

"Elazığ Belediyesi tarafından müdürlüğümüze tahsis edilen masal evinde profesyonel masal anlatıcısı öğretmenlerin gözetiminde çocuklarımıza masal anlatılacağını, değerler eğitimi kapsamında eğitimler verileceğini, masal günü, masal gecesi, masal şenliği adı altında birçok eğitim faaliyetinin gerçekleştirileceğini ifade ederek çocukların bu sayede geçmişleri ve kökleri hakkında daha bilinçli bir hale gelecektir. Yine masal öncesi ve sonrasında yapılacak olan faaliyetlerle çocukların kendi bölgelerinin üretim, kültür, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesine, bitki ve hayvan türlerini, yöresel yemeklerini, oyun ve folklorunu tanımasına etkinlik olarak yer verilecektir. Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Anadolu Masallarına bize bir masal evi tahsis ederek her alanda olduğun gibi bir kez daha katkı sunan Belediye Başkanımız Sayın Şahin ŞERİFOĞULLARI'na da teşekkür ediyorum" dedi.

Anadolu Masallarının öğretmenlerimiz ile bir kez daha hayat bulacağını ifade eden Gürtürk, ayrıca masal atölyesi kurulması için de çalışmaların başladığını ifade etti.

21-05-202121-05-202121-05-202121-05-2021

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.