ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Bilim Sanat Merkezi 3 Proje İle Türkiye Finallerine katılmaya Hak Kazandı

Elazığ Bilim Sanat Merkezi 3 Proje İle Türkiye Finallerine katılmaya Hak Kazandı

 

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi 17-20 Nisan 2017 tarihleri arasında Malatya İnönü Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Zeki ULUFER, Projelerden Sorumlu Şube Müdürü İlhan MAKİNİST, Bilim Sanat Merkezi ve Doğukent Ortaokulu yönetici ve öğrencilerinin katıldığı bölge finali yarışmasında Elazığ Bilim Sanat Merkezinin 3 projesi bölge birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

 Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik alanlarını kapsayan yarışmada; Fizik dalında Muammer Beytullah ÇİÇEK danışmanlığında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Muhammed Rafi ÜSTÜNDAĞ’ın hazırlamış olduğu “Manyetik Geri Dönüşüm Kamyonu” isimli proje, yine Fizik dalında Zafer ŞAŞTIM danışmanlığında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yusuf Enes KARAHAN ile Hüseyin KARAKAYA’nın hazırlamış oldukları “Buzda Araç Kurtarma Sistemi (BAKS)” isimli proje, Kimya dalında Ebru ÇÖTELİ danışmanlığında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Berat GEÇMEZ ile Yazel Sude NALBANT’nin hazırlamış oldukları “Atık Maddelerden Yanmaz “APKM” Yapalım, Bina Yalıtımında Kullanalım” isimli projeler BÖLGE BİRİNCİLİĞİ ödülüne layık görülmüştür.

Matematik dalında İsmail GÜLER danışmanlığında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Muhammed Mirac ALTAŞ’ın hazırlamış olduğu “Altın Oran Dişli Metresi” isimli proje BÖLGE İKİNCİLİĞİ, Fizik dalında Mesude İlkay AĞAOĞULLARI danışmanlığında Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Şevval NESLİZADE’nin hazırlamış olduğu “Soğuğa Meydan Okuyan Pantolon” isimli proje BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ödülüne layık görülmüştür.

Bölge birincileri 23-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Final Sergisinde illerini temsil edeceklerdir. Birinci olan öğrencilerimize final sergisinde başarılar diler, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 

21-04-201721-04-201721-04-201721-04-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.